Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,

obracím se na vás jako téměř naprostý laik v syntaxích PHP. Potřeboval bych udělat skript, který by v určitou denní hodinu poslal na určitou adresu určitý mail. Pokud to trochu rozvedu, tak potřebuji, aby mi skript ("sám od sebe") poslal
v 8 hodin, ve 13.30 a v cca 19.30 hodin email na zadanou adresu. Text toho e-mailu by mohl být stejný. Pokud by se však i tento text měnil, nebylo by to špatné, ovšem toto vylepšení není pro mě v tuto chvíli zas až tak důležité.

Na závěr, i když by možná tato poznámka patřila někam na počátek, bych vás chtěl uklidnit, že rozhodně neplánuji nějaké rozesílání spamu či podobné havěti. Potřebuji si totiž jen na vlastní e-mail zasílat upozornění v určitý čas.

Mockrát děkuji za rady či dokonce za skriptík.
Hugo
Profil
Mistr

Tady ti php moc nepomůže. Potřebuješ Crona (nebo nějakého podobného daemona). viz google
Falcon16
Profil
Tak aby si dosiahol aby ti v dany cas nieco, nejaky script, fachal, nez uz je jeho naplnou cokolvek, tak potrebujes mat podporu Cronu na serveri, pripadne niecoho ineho, co splna tuto ulohu.
Tuto sluzbu, pokial viem, nema dostupnu ziadny free hosting a platene hostingy tiez len od urcitej hranice.
Avsak nejake to riesenie, ale nie uplne 100%ne by bolo, ze by ti script kontroloval aky je cas a ci sa nahodou neblizi k casu, ktory ty poterbujes. Ak by si to dal na zaciatok kazdej stranky, tak by sa to mohlo spustit pri navseteve nejakeho navstevnika, ale je to riskantne, kedze nikdy nevies, kedy a ci vobec niekto tvoje stranky navstivi
Mistr
Profil
Moje představa byla, že bych si ten "program" dal do nějaké stránky (říkejme jí stránka A). Tuhle stránku A nahraji na wz (nebo nějaký jiný freehosting podporující PHP) a ta stránka A bude sama od sebe, aniž by ji někdo musel navštěvovat či klepat na nějaké tlačítko apod., bude odesílat ten mail.

To tedy, jak tak čtu vaše reakce, nebude zas tak jednoduchá věc, jak jsem se dříve domníval. Ovšem ten návrh s porovnáváním času nevypadá nereálně, co myslíte?
Mistr
Profil
V podstatě inspirací pro mě byl stránky České televize, které vám umožní v sekci programů nechat si posílat upozornění, že zvolený pořad začíná v určitém předstihu (5 minut, 10 minut, 1 hodina apod.).

Například upozornění před pořadem Uvolněte se, prosím: http://www.czech-tv.cz/program/detail.php?notice=1&idp=1185261275&day= 1134082800&time=21:30&ch=1&bfn=detail
Meldo
Profil
napadla ma taka vec ze by si mohol vyuzit JavaScriptovú fci window.setTimeout a po uplynutí casu by prebehol php script na odoslanie mailu. cele by to bolo vo while() aby sa to donekonečna opakovalo.

hm. ale neviem či to je reálne. to bol len nápad. asi by to dost zatazovalo server.
Falcon16
Profil
Meldo..nepojde. musel by si mat tu stranku natiahnutu aby ti mohol bezat ten cas. navyse JS bezi na strane klienta, ako potom dosiahnes aby ti server rozposlal po tom urcitom case tie maily?
manas
Profil *
Toto je za dostupných prostředků nemožné. Nelze spustit na serveru skript sám od sebe ve tvých podmínkách (WZ :) česká televize si tohle může dovolit, protože má vlastní server, kde si to klidně udělá, můžou si s tím serverem dělat co chcou a i kdyby, tak tam mají tolik lidí najednou že je to možné.

Sečtěno a podtrženo: zapoměň na to
Mistr
Profil
ve tvých podmínkách (WZ :)
To wz jsem jen tak plácnul. Prostě se mi jednalo o nějaký freehosting s podporou PHP.

A Česká televize? Samozřejmě, že oni si s tím mohou udělat co chtějí, když mají vlastní server, to s Tebou naprosto souhlasím. Já to tady spíš uváděl jako příklad, abyste si to mohli představit, než jen suchý a jistě neobratný popis fakt.
Meldo
Profil
Mistr

ak to potrebujes na uceli ake hore popisujes, teda upozornenie, vyuzi nejaky program ktory ta bude upozornovat. myslim ze to bude ovela jednoduchsie ako to, co tu preberame.,

Falcon16

ved prave. ona by sa ta stranka natiahla a spustil by sa casovac. ak by uplynul stanoveny cas tak potom by sa v povedzme pop-up okne nahrala nova stranka ktora by odoslala mail. nasledne ak by skoncil casovac tak by sa to spustiolo odznovu.
Mistr
Profil
Meldo
vyuzi nejaky program ktory ta bude upozornovat
Čili, pokud tomu dobře rozumím, mám si dle Tebe stáhnout nějaký program, který bude běžet na pozadí ve Windows a vždy v určitý čas mi to vyhodí předepsanou hlášku?

Jenže já bych to chtěl posílat mailem jako SMSku, neboť nemůžu zaručit, že budu mít počítač puštěný vždy v "pravý" čas.

Nebo jsem Tvůj návrh pochopil špatně?
Meldo
Profil
Mistr

ano pochopil si to spravne. Ak to potrebujes poslat ako sms tak potom nic. S tym som neratal :-) myslel som ze staci mail.
Mistr
Profil
Meldo
myslel som ze staci mail
Stačí, ve chvíli, kdy mi to odešle mail, jsem úplně spokojen, neb tu adresu si dám na telefon. Zkrátka, to už si umím zařídit. Ve chvíli, kdy mi to odešle mail, bude to OK.
Meldo
Profil
tak jedine co ma napada(skôr teoreticky) je to co som pisal vyššie.
Křeček
Profil
Cron je i na free hostingu Ic. Stačí, aby se spouštěl skript na e-mail a načasoval se cronem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0