Autor Zpráva
Tomik
Profil
Ladím jeden script a pořád mi hlási tutéž chybu, ikdyž de-facto zapoznámkuju / vymažu skoro celý soubor, zůstane tam.

Parse error: parse error, unexpected $end in c:\PROGRAMY\DEV\WWW\moje-projekty\rozdelane\tridni\nahrani\nahrani2.ph p on line 54

Nevíte co s tím? Díky
Mingan
Profil
Tomik» Přesně to neřeknu,a le asi před týdnem se mi to stalo taky. Zkontroluj si všechny závorky a podmínky jestli jsou, tak jak mají.
DoubleThink
Profil *
Znamená to neočekávaný konec scriptu - nekde ti chybí složená závorka }
Tomik
Profil
Díky.. snad to pomůže.. mrknu na to...
Tomik
Profil
Tak vzhledem k tomu, že tam nikde nemám "{" tak mi zcela logicky ani žádný } chybět nebude.. :(

Teď to hlásí Parse error: parse error, unexpected $ in /home/www/jmx.cz/public_html/tridni/nahrani/nahrani.php on line 124 a řádek 124 ani neexistuje, uz jsem z toho docela bezradnej, ladim to asi 4 hodiny a furt nic a to je to jen malej script (cca 500 řádek ;) ).. :( Asi ho napíšu znova...
Tomik
Profil
Heh, 4 hodiny... :D Překlep samozřejmě 4 ne, pouze 2... ;)
Leo
Profil
Bez kodu tezko radit kde je v nem chyba, Leo
Marty
Profil
Ještě ti ale může třeba někde chybět endif, nebo něco podobného (do - while).

Zkus si Copy-Paste jednotlivé logické části a kontrolovat to bez nich, to mi někdy pomůže.
Tomik
Profil
IMHO dávat sem celý kód je kravina, ještě si to jednou pořádně projdu, možná přepíšu a pak bych ho sem hodil.. ale díky
Tomik
Profil
Marty
Zkusím, díky...
Tomik
Profil
Tak jsem to odrbal co to šlo a stejně:


<?php

// zacatek
ob_start();
session_start();


// cislo stranky, kvuli menu, index = 1 atd..
$cislo_stranky = 10;

// cesta k rootu webu
$cesta = "../";

// Vlozeni konfiguracnich souboru
include("../nastaveni.php");
include("../databaze.php");
include("../prihlasovani.php");

// hlavicka
echo hlavicka ("Fotogalerie - přidat fotku | Třídní stránky 9.D");

if ($_POST["submit"]):
if ($_POST["soubor_type"] == "image/jpeg" OR $_POST["soubor_type"] == "image/gif" OR $_POST["soubor_type"] == "image/png" AND (is_uploaded_file($_POST["soubor"]))):
if ($_POST["soubor_size"] <= $max_obrazek):
$db = &new db($dbtype,$dbhost,$dbuser,$dbpass,$dbname,$dbprefix,$debug);

// zjisteni nevetsiho id
$query = $db->query("SELECT max(id) FROM obrazky;");
$nove_id = $db->fetch($query)+1;
unset($query);

// zjisteni pripony
$castiAdresy = pathinfo($_POST["soubor_name"]);
$castiAdresy['extension'];
/*$pripona = explode('.', $_POST["soubor_name"]);
$soucet = count($pripona);
$pripona = $pripona[$soucet - 1]; // vybere příponu ze souboru
unset($soucet);*/

$query = $db->query("INSERT INTO obrazky (pridal,vlozeno,format,jmeno,ip_adresa) VALUES ('".$_POST["id_autora"]."','".Date("Y-m-d H:i:s")."','".$pripona."','".HTMLspecialchars($_POST["jmeno_obrazku"]) ."','".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."');");

$zapis = copy($_POST["soubor"], "../obrazky/ruzne/".$nove_id.".".$pripona);

$type = $pripona;

if ($pripona == "jpg") $type = "jpeg";
if ($pripona == "JPG") $type = "jpeg";

$zmenseni = copy("zmenit_velikost.php?jmeno=".$nove_id."&pripona=".$pripona."&type =".$type, "../obrazky/ruzne/male/".$nove_id.".".$pripona);

if ($zmenseni AND $zapis AND $query):
echo "<h2>Děkuji!</h2>";
echo "<p>Soubor ".$_POST["soubor_name"]." o velikosti ".$_POST["soubor_size"]." bajtů byl úspěšně nahrán na server.</p>";
echo "<ul><li><a href='pridat.php' title='zpět'>zpět na přidávání souborů</a></li></ul>";
else:
echo "<h2>Chyba!</h2>";
echo "<p>Při nahrávání souboru došlo k chybě!</p>";
echo "<ul><li><a href='pridat.php' title='zpět'>zpět na přidávání souborů</a></li></ul>";
endif;

unset($query);
else:
echo "<h2>Chyba!</h2>";
echo "<p>Obrázek není správného formátu, lze nahrát pouze obrázky formátu <strong>*.JPG</strong>, <strong>*.GIF</strong> nebo <strong>*.JPG</strong>!</p>";
echo "<ul><li><a href='pridat.php' title='zpět'>zpět na přidávání souborů</a></li></ul>";
endif;
else:
?>
<h1 id="fotogalerie">Fotogalerie<span></span></h1>
<h2>Přidat fotografii</h2>
<form action="../nahrani/nahrani.php" method="post" enctype="multipart/form-data">
<p><label for="soubor"><strong>Cesta k souboru:</strong><br /> obrázek (<strong>*.jpg, *.png a nebo *.gif</strong>, nikoli bmp), do velikosti <?php echo $max_obrazek;?> bitů (tj. přihližně <?php echo $max_obr_mb;?>MB), soubor se bude do náhledu měnit na velikost 400x243px, proto pokud bude soubor menší bude deformován.</label><input type="file" name="jmeno_obrazku" id="jmeno_obrazku" value="" size="30" tabindex="1" maxlength="30" /></p>
<p><label for="kdo-hlaska"><strong>Jméno obrázku (bude také zobrazeno jako popisek):</strong> / maximálně 30 znaků</label><input type="text" name="jmeno_obrazku" id="jmeno_obrazku" value="" size="30" tabindex="2" maxlength="30" /></p>
<p>
<input name="submit" type="submit" id="submit" tabindex="3" value="Odeslat" />
<input type="hidden" name="id_autora" value="<?php echo $_SESSION["id_uzivatele"];?>" />
</p>
</form>
<?php
endif;
// menu
echo menu(true,$cislo_stranky);
// patka
echo patka();
?>
error414
Profil
Tomik
Je to proto ze tam mas malo endif
prepocitej si kolik mas konstrukci if(podminka):
a kolik mas endif logiskz musi bzt stejne, jeden endif ti tam prave schazi.
Tomik
Profil
Hmm... díky, nakonec jsem na to stejně přišel... ale díky... ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0