Autor Zpráva
quatzael
Profil
Řeším vkládání textu vlastním PHP skriptem do již existujícího pdf dokumetu prostřednictvím šablon (templates). (viz. MPDF: Hlásí chybu při použití template

Jde vlastně fakticky o vyplnění formuláře.
Jakžtakž už všechno funguje s exportováním, ale řeším problém jak zajistit, aby ten text byl na správném místě, tzn. nevylejzal z políček nad nebo pod.

Jak se to vůbec celé řeší? Napíše se a nastyluje kompletní html kód a pak se to nahraje tou funkcí $mpdf->WriteHTML($html);?
Nebo se dají určit pokaždé nějak souřadnice v tom dokumentu a vkládat tam ten text do každého políčka zvlášť?

Jde mi hlavně o to, aby to bylo zaručeně vždy na správném místě. Jak je vyhodnocováno to CSS? Prohlížečem nebo přímo tou knihovnou mpdf?
Pokud by to dělal prohlížeč, tak nikdy nezaručím, že udělá všechny marginy správně a nebude to pak někde posunutý, když se to vygeneruje z jinýho prohlížeče..
mimochodec
Profil
Prohlížeč s tím nesouvisí, dělá to knihovna. Jestli tam jsou nějaká formulářová pole, najdi si někde v dokumentaci mpdf, jestli se s nimi dá pracovat. Jestli ne, máš dvě možnosti. Buď je překryješ nějakým bílým obdélníkem a text dáš na něj (čímž ve výsledku zmizí ten vizuelní efekt vyplněného inputu), nebo se budeš po milimetrech trefovat tak dlouho, až se trefíš "do" inputu, resp. přesně nad něj.
quatzael
Profil
mimochodec:
Tam nejsou žádný "aktivní" inputy. Je to jako papírovej formulář, až na to, že je v pdf.

Prostě teda nastyluju jednotlivý tagy pomocí top a left, aby byly na správných pozicích v tom formuláři?
mimochodec
Profil
quatzael:
Prostě teda nastyluju jednotlivý tagy pomocí top a left, aby byly na správných pozicích v tom formuláři?

To, co v tom pdf chceš, můžeš seskládat jako html+css stránku, tedy vč. absolutního pozicování prvků. Druhá možnost je vkládat tam objekty "vlastními prostředky" mpdf, samozřejmě vč. přesného pozicování. Jestli jdou ty dvě techniky kombinovat, to už nevím. Ale předpokládám, že ano.
quatzael
Profil
mimochodec:
Zkusím to udělat klasicky html+css, snad by to neměl být problém. Každopádně díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0