Autor Zpráva
Fastman
Profil
Zdravím,

Zajímal by mě váš názor na obfuscator nebo znáte jinou metodu, jak zabezpečit zdroják PHP? Respektive, aby nebyl čitelný. Třeba pro redakční systém, který bude veřejně dostupný.

Děkuji za názory.
Alphard_
Profil *
Nezlob se na mě, ale vzhledem k dotazům, které tady pokládáš, se mi zdá, že případný redakční systém bude spíš soubor příkladů z návodů a diskusí :-) O zdrojáky bych se tak moc nebál.

Jinak jako vývojář mám pochopitelně rád věci pod kontrolou. Jestli mám nasadit řešení, do kterého nevidím, musím mu z nějakého důvodu věřit a tato důvěra se nezíská snadno. Takže takto skrytý zdroják od neznámého vývojáře bych nikdy nepoužil.
Keeehi
Profil
Fastman:
Zabezpečením myslíš aby se nějaký zlý člověk nemohl podívat, co přesně za kód máš nasazený na serveru, nebo ti jde o to, že když vyvineš redakční systém a dáš ho veřejně dispozici, tak aby nikdo nemohl okopírovat tvoje "know how"?
Corwin
Profil
kdysi dávno jsem se setkal s jakýmsi šifrovacím nástrojem php zdrojáků a říkám že už nikdy více. zaboha si nemohu vzpomenout na jméno (musel bych pohledat 6-8 let staré zálohy...), ale vím, že se to musel normálně instalovat, a pokud to nebylo nainstalované na serveru tak smůla. kolik komplikací to přineslo... vím, že tohle nechceš slyšet, ale stejně jak to říkají ostatní, řeknu to i já :

pokud nechceš, aby ti někdo kopíroval tvoje kódy, nedávej je veřejně ke stažení.

mít zabezpečené zdrojáky volně stažitelného systému je trochu na hlavu postavené.
aDAm
Profil
Corwin:
ioncube?
Corwin
Profil
aDAm:
jó to je přesně ono!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0