Autor Zpráva
jirka.heran
Profil *
Zdravím všechny a zárověn bych vás chtěl požádal o radu...Chci si v dohledné době nechat vytvořit web o specializované firmy...Jsem téměř rozhodnutý ,že by měl být napsaný v PHP... Jeho výhody a nevýhody jsem si již prostudoval v ruzných diskuzích a článcích, ale nikde jsem se nedočetl a TO JE MÁ OTÁZKA - zda lze v případě mé nespokojenosti s PHP po čase ,či letech web nechat dát přepsat jiné firmě do jiného jazyha...např java,C++,apod ??? Pokud je toto možné ,tak zda lze změnu udělat při chodu webu,tak aby již registrovaní uživatelé se nemuseli registrovat znovu a web nemusel začínat od znovu.... Velice vám předem děkuji za pomoc v podobě odpovědi. Jirka
lionel messi
Profil
jirka.heran:
lze v případě mé nespokojenosti s PHP po čase ,či letech web nechat dát přepsat jiné firmě do jiného jazyha...např java,C++
Áno, je to možné (len to nemusí byť najlepší nápad).

lze změnu udělat při chodu webu,tak aby již registrovaní uživatelé se nemuseli registrovat znovu a web nemusel začínat od znovu....
Teoreticky by to taktiež išlo, ale myslím si, že to nie je práve najvhodnejšie. Myslím si, že prechod webu na úplne inú platformu je dosť neštandardný postup. Radšej dvakrát meraj a raz rež. :-)
Taps
Profil
jirka.heran:
Pri tvorbe webovych stranek je nutne vyuzivat jazyky ktere jsou k tomu urcene. Jedna se o Php pripadne asp.
lionel messi:
to slysim poprve ze pri tvorbe www je mozne pouzit c++
lionel messi
Profil
Taps:
Jedna se o Php pripadne asp.
Tieto dva jazyky sú samozrejme najpoužívanejšie, ale myslím, že sa dá použiť aj Ruby on Rails, Python, C#…
Keeehi
Profil
jirka.heran:
zda lze v případě mé nespokojenosti s PHP po čase ,či letech web nechat dát přepsat jiné firmě do jiného jazyha
Ano dá.

Pokud je toto možné ,tak zda lze změnu udělat při chodu webu,tak aby již registrovaní uživatelé se nemuseli registrovat znovu a web nemusel začínat od znovu
To se taky dá.
jirka.heran
Profil *
Velice děkuji.. Jelikož tvorbě webu nerozumím ,je pro mě káždá informace ,která mi pomuže vybrat nejoptimálnější řešení a jehož základě mohu oslovit firmu ,která se tvorbou webů zabývá s jasným požadavkem...
DJ Miky
Profil
Taps:
to slysim poprve ze pri tvorbe www je mozne pouzit c++

Dá se použít cokoliv, co poskytuje nějaká síťová primitiva, jako otevírání socketů apod., jen to nemusí být úplně jednoduché. Ale i pro C++ existují webové frameworky (CppCMS, Wt), pro Javu třeba Play, pro Ruby zmíněné Rails, pro Python Django atd. atd.
mimochodec
Profil
jirka.heran:
Čistě prakticky: otázka stojí spíš tak, jestli php nebo nějaký redakční systém. Když to zjednoduším, tak zatímco v php jde o programování, v redakčních systémech (které jsou nejčastěji napsané právě v php) se web staví jako stavebnice. Obojí má svoje výhody a nevýhody, což by bylo na jinou debatu. Myslím, že tyto dvě varianty pokrývají značnou většinu současného internetu.

Jestli lze převést web z jedné té varianty do druhé: ano, lze. Ale není to lusknutím prstů, půjde řádově o dny až týdny práce. Lepší otázka ale je, jestli může nastat situace, že bys to potřeboval. Jestli ti někdo web udělá a ty s ním budeš spokojen (tzn. neuteče od nedodělku), pravděpodobně nebudeš mít potřebu tu platformu měnit.
juriad
Profil
DJ Miky:
Dokonce ještě obecněji. Cokoli, co umí psát na standardní výstup stačí. O zbytek se postará webový server (jeden triviální je třeba xinetd).

jirka.heran:
Ano jde to, ale u menších webů prakticky nemá smysl uvažovat o ničem jiném než PHP; vývoj v jiných jazycích je mnohem dražší a výsledek by se tedy nezaplatil. Něco jiného než PHP používají banky, letiště, obří eshopy, intranetové webové aplikace a systémy, u nichž webové rozhraní tvoří jen malou část celé aplikace.
Alphard
Profil
jirka.heran:
Jeho výhody a nevýhody jsem si již prostudoval v ruzných diskuzích a článcích
Jelikož tvorbě webu nerozumím ...
Zdá se vám to rozumné? Byť PHP je pro většinu webů použitelná volba (tj. když budu všude říkat PHP, budu mít v 95 % pravdu), obecně je výběr platformy velmi složitá otázka. A zatímco volba PHP může být zřejmá, tak mezi různými způsoby implementace (CMS, frameworky) jsou obrovské rozdíly.

S první konkrétnější radou přišel [#9] juriad. Já bych doporučil spíš popsat záměr a nechat si poradit konkrétně: „Očekávám přibližně 100 000 produktů v databázi a předpokládaná návštěvnost ve špičce je 500 lidí online. Co radíte?"

u menších webů prakticky nemá smysl uvažovat o ničem jiném než PHP
Nebyl bych tak striktní. Node.js, Python apod. mají své místo a s dnešní dostupností VPS není problém to hostovat. Záleží na preferencích vývojáře.
jirka.heran
Profil *
Děkuji za rady všem.... Rozumím ,že pro přesnou radu pro jakou platformu se rozhodnout a dát jí zhotovit programátorovi je třeba znát konkrétní požadavky klienta....Proto jsem vděčný za vaše názory ,které mi pomohou se vyhnout nekorektnosti programátora,který by mi mohl navrhnout to nejdražší řešení, které by nebylo nutné....
Web který připravuji, nepatří mezi klasické malé....Abych ho přirovnal k webům ,nikoli zaměřením ,ale jejiž struktura ,navštěvnost ,obsahová náročnost by se dala porovnávat s mým projektem...U prvního příkladu je pro mě i důležitá možnost web užívat v několika jazycích...Zde jsou např čtyři příklady....http://www.mobile.de/cz/ , http://bandzone.cz/ ,http://www.motorkari.cz/ , http://www.bazos.cz/
Velice vám všem předem děkuji za váš čas,ochotu a názory...
joe
Profil
jirka.heran:
Na uvedené příklady PHP stačí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
„Jedna se o Php pripadne asp.“
Tieto dva jazyky sú samozrejme najpoužívanejšie, ale myslím, že sa dá použiť aj […], C#
ASP ani ASP.NET nejsou přímo jazyky. V ASP se píše JavaScriptem nebo VBScriptem a v ASP.NET se píše obvykle v C# (nebo ve VB.NET, JScript.NET atd.).

Myslím si, že prechod webu na úplne inú platformu je dosť neštandardný postup.
Neděje se to zase tak vzácně, jak by očividná náročnost takové akce napovídala. Bývá to časté, když jedna firma spolkne druhou a chce získat lepší kontrolu nad jejím webem, aniž by udržovala víc oddělených vývojářských týmů. Lákavým a drahým soustem bývá obvykle uživatelská základna a databáze, případně zaměstnanci tvořící obsah, nikoliv technické pozadí… takže to se klidně může vyměnit.
Ale tímto úhlem pohledu se jirka.heran zřejmě zabývat nemusí.


Reaguji na Alpharda:
A zatímco volba PHP může být zřejmá, tak mezi různými způsoby implementace (CMS, frameworky) jsou obrovské rozdíly.
Takže můžou být i propastné rozdíly mezi schopnostmi programátorů. Což je malé plus pro méně populární jazyky :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0