Autor Zpráva
okob
Profil
Ahoj chci si udelat program ktery posle urcita data do mysql. ale jde mi hlavni o vypocet/funkci


Chci mit toto:

id1
id2
id3
id4
id5
id6

id1 a id2 je text

id3 je mnozstvi - vstup napr: 80g , 2kg, 60ml, 2l, 12ks

id4 je cena

id5 je mnozstvi vypoctene - kdyz je id3 xxg tak vysledek id5 100g, kdyz id3 xxkg tak id5 1kg, atd (muzu to sem dopsat)

id6 je vypoctena cena - kdyz id3 napr: bude 80g a id4 80kc tak id5 bude 100g a id6 100kc


Jedna se o poslani dat cenovek.

Prosim lze to nejak provest??

Diky moc jsem jen amater

Moderátor Davex: Titulek „Slozity vypocet v PHP ? POMOC :-)“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Moderátor Davex: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Taps
Profil
okob:
Vše jde realizovat na úrovni podminek
<?
if();
elseif();
else();
?>
Vzhledem k tomu, že jsi amater jak píšeš, tak je důležité si rozvrh logiku výpočtů a poté danou logiku převést do PHP, i s přihlédnutím k tomu, že je možné pracovat s odlišnými měrnými jednotkami
Alphard
Profil
Četl jsem to několikrát, ale pořád nevím co přesně chcete. Hádám nějakou normalizaci cen? Když mám 120 g čokolády za 25 Kč a 150 g za 30 Kč, abych obě ceny převedl na 100 g?

Tady stačí použít přímou uměrnost. Jestliže mám 150g čokoládu za 30 Kč, tak 100 g stojí 30*100/150 = 20 Kč. Totéž lze zapsat programově
$jednotkovaCena = $cena*$jednotkoveMnozstvi/$mnozstvi;

Bylo by vhodné oddělit číselnou hodnotu a informaci o jednotkách. Pak nebude ani třeba moc podmínkovat. Výpočet je univerzální, jen je třeba držet informaci, na jaké jednotkové množství přepočítáváme.
Keeehi
Profil
Dovolil bych si to trochu přeorganizovat

produkt | popis | množství | jednotka | cena za měrnou jednotku |
-----------------------------------------------------------------
Prod1   | xxx   |      120 | g        |                     3.5 |
Prod2   | yyy   |        1 | kg       |                      23 |
Prod3   | zzz   |       50 | ml       |                     7.9 |

no a někde vedle (ve scriptu) ještě víme informaci že
g => 100
kg => 1
ml => 100
l => 1
říkejme tomu jednotkové množství

No a teď se z toho dají velmi lehce tahat a skládat informace.
měrné množství = jednotkové množství[jednotka] . " " . jednotka                      // dříve id5
měrná cena = cena za měrnou jednotku . " " . jednotka                                // dříve id6
reálné množství = množství . " " . jednotka                                          // dříve id3
reálná cena = (množství * cena za měrnou jednotku )/ jednotkové množství[jednotka]   // dříve id4
juriad
Profil
Keeehi:
Jen doplním, že kilogram má 1000 gramů a litr má 1000 mililitrů. :-)
Alphard
Profil
juriad [#5]:
To sice má, ale o to tady snad ani nejde (omlouvám, jestli jsem něco špatně pochopil). Cílem není převádět mezi různými jednotkami (i když by to podle mě také dávalo smysl), ale normovat cenu v rámci jedné jednotky. Ty 100 znamenají výpočet ceny za 100 g nebo 100 ml.
juriad
Profil
Alphard:
Teď mi ten Keeehiho výpočet dává smysl. Díky.
Myslel jsem původně, že okob chce i převádět jednotky - uživatel zadá, že chce 5 kg buráků, které prodávám v balení po 200 g.
okob
Profil
Jde mi o to poslat do databaze hotovy vypocet, mam program ktery tyto informace dosadi do cenovky. Prepocet dle noveho zakona musi byt vsude. takze 5kg buraku je pocitano na 1kg, 100l pivy na 1litr atd..

Kluci nejsem programator pomohl by me to nekdo zrealizovat jak by ten kod mohl vypadat.Dikes vsem


Taps:
Ahoj jsem amatér ale umím to v excelu
=CHYBHODN(KDYŽ(A(D2="g";J2="kg");E2/C2*(I2*1000);KDYŽ(A(D2="ml";J2="l");E2/C2*1000;KDYŽ(A(D2="l";J2="l");E2/C2*I2;E2/C2*I2)));"")


problém je právě v tom že mě nepustí WEDOS.cz zapisovat do databáze z excelu. Proto chci abych z PHP mohl vložit do databáze a zní vytáhnout programem Formix.
Taps
Profil
no pokud to mas v excelu tak by to slo vyexportovat do csv..a pak csv importovat do databaze (tato operace by sla urcite i nejak zautomatizovat)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0