Autor Zpráva
Michales
Profil
Ahoj všem.
nainstaloval jsem si wampserver.
Stáhl si svůj web + databázi a dal do složky wampserveru.
Web funguje ale má problém s připojením do databáze.
Připojení jako takové je správné ale problém bude že soubor settings ve kterém to připojení je includuji do každého souborů.
Takže je problém v cestě protože je jasné že include "settings.php"; nemůže fungovat kvůli špatné cestě.
Je mi také jasné že musím cestu přepsat ale vůbec se mi nechce to přepisovat v každém souboru a navíc includuji i jiné věci u kterých by se musela přepisovat cesta.
Existuje nějaké řešení úpravy wampserveru aby to bralo cestu ve stavu jako to mám teď?

Díky za odpovědí a za případné rady.
mimochodec
Profil
Michales:
Takže je problém v cestě protože je jasné že include "settings.php"; nemůže fungovat kvůli špatné cestě.

Ne, to jasné není. Jak máš ty soubory umístěné vůči sobě, že ti to na ostrém hostingu funguje a tady ne?
Michales
Profil
mimochodec:
Všechny soubory jsou v kořenové časti složky. Jak na ostrém hostingu tak na localhostu.
mimochodec
Profil
Michales:
V tom případě není problm v cestách, ale někde jinde. Php jako takové funguje?
Michales
Profil
mimochodec:
Ano funguje.
Pokud to připojení k db dám přímo do souboru tak se bez problému připojí, pokud ho includuji tak ne.
Napíše to no select database
mimochodec
Profil
Michales:
Tuším tam nějakou banální zradu, ale nic mě nenapadá. Jestli php funguje, musí fungovat i include. Ověř si to tím, že v tom includovaném souboru zkusíš něco vyechovat. Problém bude jinde.
Michales
Profil
Rozhodl jsem se přeinstalovat wampserver a teď asi php nejde vůbec ikdyž ikona wampserveru svítí zeleně.
Nyní mi to ukazuje toto:



Zkusil jsem nainstalovat xammp a úplně stejný problém
tiso
Profil
PHP ti ide, inak by ti nevyhadzovalo tú notice. Vyzerá to, že máš problém s apostrofmi.
Davex
Profil
Michales:
Nepoužíváš náhodou ve skriptech krátkou otevírací značku <?, která ale není v konfiguraci PHP zapnutá (short_open_tag)? Používej značku <?php.
Michales
Profil
tiso:
Kdyby byl problém s apostrofy tak by neběžel web ani na ostrém hostingu.

Davex:
Díky bylo to tím, měl jsem v settings.php <?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0