Autor Zpráva
mimochodec
Profil
Mám proměnné $cenaP1$cenaP4 a potřeboval bych pracovat s jednou z nich na základě $i, které se bude měnit v rozsahu 1-4.
Neboli něco jako $cenaP$i=20;. Vím že to v php jde, ale nikdy jsem to nepoužil a nevím teď přesně, kde najít návod. Díky za radu.
lionel messi
Profil
mimochodec
Možno som to celé zle pochopil, ale nehľadáš náhodou „premenné premenné“ (tzv. variable variables)?

php.net/manual/en/language.variables.variable.php
juriad
Profil
Jde to jmenuje se to proměnné proměnné. Je to prasárna.
Raději použij pole:
$ceny = array($cenaP1, $cenaP2, $cenaP3, $cenaP4);
mimochodec
Profil
Díky oběma.

juriad:
Souhlasím :) Mám ale příležitost použít to v situaci, kdy to úplně prasárna není, tak jsem si chtěl trochu zahřešit. Nakonec jsem to ale podle toho návodu nějak funkčně nesložil a komplet jsem to přepsal do podoby $cenaP[$i].
Joker
Profil
mimochodec:
Mám ale příležitost použít to v situaci, kdy to úplně prasárna není, tak jsem si chtěl trochu zahřešit.

Taková situace by mě zajímala. Svého času jsem se dokonce snažil přijít na nějaký scénář, který by nějak ospravedlnil použití proměnných proměnných. Na nic jsem nepřišel.
V komentářích v PHP manuálu si pár lidí libuje, jak je to super, ale vesměs to používají jako chabou náhražku polí.
Existuje situace, kde by použití proměnných proměnných mělo nějakou výhodu?
mimochodec
Profil
Joker:
Za výhodu bych to neoznačil, ale v tabulce v databázi mám něco jako cenaP1 - cenaP4. A od toho se odvíjí i administrace, takže tam byla příležitost to použít. Příležitost, nikoli nutnost.
Tak jsem si ten řádek našel. Takhle to vypadá, když jsem to nakonec nepoužil. Snad se na základě toho dá představit, co mě k tomu nápadu vedlo.

$cenaP[$i] = $zaznam["cenaP".$i];

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0