Autor Zpráva
pema01
Profil
Ahoj,

když odesílám email na seznam.cz, normálně to ukazuje hezkou zprávu, nicméně jakmile email dojde na gmail, jsou tam vidět veškeré html tagy. Proč a jak tomu zabránit?

php kód:

  $prijemce = $email;
                    $predmet = "MSTS.HYS.CZ - ověření vašeho emailu";
                    $text = "<table>"
                            . "<tr><td>Dobrý den </td><tr>"
                            . "<tr><td>zaznamenal jsem vaši snahu se zaregistrovat na můj web o MSTS a mých aktivitách. Pro aktivaci vašeho účtu je třeba kliknout na níže uvedený odkaz:</td></tr>"
                            . "<tr><td><a href=http://msts.hys.cz/MSTS/fungujici/newIndexSoukromy.php?section=activation&kod=".$regKod.">ZDE KLIKNOUT</a></td></tr>"
                            . "<tr><td>Děkujeme, že jste se u nás registrovali.</tr></td>"
                            . "<tr><td>S pozdravem admin stránek msts.hys.cz</tr></td>"
                            . "<tr><td></td></tr>"
                            . "<tr><td></td></tr>"
                            . "<tr><td></td></tr>"
                            . "<tr><td>-----------------------------------------------</td></tr>"
                            . "<tr><td>V případě, že jste na web neregistrovali, ignorujte tento e-mail. Děkuji. </td></tr>";
                            "</table>";
                    $headers = 'From: admin@msts.hys.cz' . "\r\n" .
                                'Reply-To: admin@msts.hys.cz' . "\r\n" .
                                'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
                    
                    mail($prijemce, $predmet, $text, $headers);

a přidávám obrázek, jak to vypadá na gmailu

juriad
Profil
To proto, že nenastavuješ Content-Type. Ale chci tě varovat, správně poslat HTML e-mail s diakritikou není jednoduché. Doporučuji použít knihovnu PHPMailer, která toto vše řeší a snadno se používá.
pema01
Profil
a kde mám nastavit Content-Type? To je PHP nebo HTML?
juriad
Profil
Popsané je to třeba tady: http://www.emailonacid.com/blog/details/C13/the_importance_of_content-type_character_encoding_in_html_emails
Stejně jako nastavuješ hlavičku From, Reply-To a X-Mailer, nastavíš i Content-Type.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0