Autor Zpráva
xaverista
Profil
Zdravím, prosím Vás o radu.
Mám administraci a nějaké adminy, chci ale udělat oprávnění adminum... Když admin bude mít nastavena práva na 0, bude mít práva na vše. Když 1 bude mít možnost upravovat články. Když 1 2 bude mít možnost upravovat články a vytvářet nové stránky.

Vše se bude odvíjet od čísel, tedy jaké má dotyčný oprávnění, když bude mít více nastaveno, bude moci toho dělat více.

Děkuji za rady
mimochodec
Profil
Ulož si tu hodnotu v databázi v tabulce uživatelů a pak použij mocný if.
xaverista
Profil
mimochodec:
Zdravím, s tímto bych si věděl rady, ale když mám v databázi u admina ve sloupci oprávnění tyto hodnoty: 1 2
Jak to.rozeznat...

Potřebuji v oprávněnich mit více práv (čísel)
han5vk
Profil
Toto by ti mohlo pomôcť.
mimochodec
Profil
xaverista:
Jestli je nutné, aby práva byla definována několika hodnotami a nikoliv jednou, řešil bych to dvěma tabulkami - uzivatele, uzivatele_prava. V tabulce uzivatele_prava pak můžeš mít řádky

user_id, opravneni
1, 1
1, 2

Ukládat více hodnot tak jaks to popsal ty, je extrémně nepraktické. Dá se to naprogramovat, ale narážel bys na komplikace na každém kroku - přidávání, změny, mazání práv, ale i jen zjištění pro nějaký účel.

Vše výše uvedené se týká toho, že píšeš "Když 1 2 bude mít možnost", což naznačuje, že tam chceš mít těch čísel víc najednou. Pokud to tak není a mezi čísly ti chybí čárka, dlužíš mi deset minut času a řešení je triviální - viz #2.
xaverista
Profil
Děkuji za návrhy, dělat to přes více tabulek me nenapadlo.
Jinak mimochodec pokud na.tom trváš, vrátím ti těch 10 minut.

Ale jinak moc děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0