Autor Zpráva
veredico
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat jak napsat kód, který mi bude počítat počet stažení obrázku do prohlížeče.
Máme několik emailu, které souhlasí s tím, že chtějí od klienta získávat newsletter, a jako jeden z úkolů je, aby se mi do SQL ukladala data, kolikrát byl newsletter zobrazen v emailu, a jako jedna z možností mě napadla, aby se počítali právě ty stažené obrázky... nebo kolikrát byl třeba soubor newsletter.html "stažen"

Předem moc děkuji za odpověď.
aDAm
Profil
obrázky dávat přes url která provede měření? simply and easy

tedy místo: http://www.vasweb.tld/obrazek.png pouzit url: http://www.vasweb.tld/newsletterobrazky.php?obrazek=1&klient=XY atd.
veredico
Profil
No jasně, to je to co potřebuji, jen trochu nechapu jak tohle funguje... to se mi ztahuje ten obrazek z SQL? nebo se mi to "odesila jako treba formular?"
aDAm
Profil
ten obrázek se ti pošle jak si ty určíš. Jednoduše tam bude skript co provede inkrementaci nějakého počítadla co ti řekne kolikrát se to stáhlo a pak pošle na výstup obrázek.
Bubák
Profil
veredico:
aby se počítali právě ty stažené obrázky...
Prostě a jednoduše, k ochraně soukromí patří blokovat externí obrázky.
veredico
Profil
aDAm:
Super! Diky za odpoved, uz mi to frci jak ma... :)
Joker
Profil
veredico, Bubák:
Prostě a jednoduše, k ochraně soukromí patří blokovat externí obrázky.
Přičemž většina e-mailových klientů to dělá ve výchozím nastavení (a autoři newsletterů to zjevně nechápou, takže mi každou chvíli přijde dlouhý „prázdný“ mail, protože je tvořený jen obrázky, které se nestáhnou).

Taky jsem četl o jiné vychytávce, kterou zkoušel Google nebo Seznam, teď nevím:
Obrázky si už při přebírání zprávy nakopírují k nim a uživateli zobrazí tu svou kopii. Takže podle stažení obrázku nelze poznat, kdy a jestli vůbec byla zpráva zobrazena.
Ale nevím, jak daleko s tím došli.
veredico
Profil
Joker:
Není to něco jako podpis, který si každý nastaví sám? Já v podpisu u goodle mám svoje logo...
aDAm
Profil
tak co sem zatím pracoval s klienty tak vždy sem měl k dispozici tlačítko "stáhnout obrázky"
Bubák
Profil
Na takové tlačítko zásadně neklikám.
aDAm
Profil
tak pak pro tebe newslettry postrádají smysl no ;) a teda nejen newslettry ale všechny maily co mají obrázek ;)
Bubák
Profil
aDAm:
pro tebe newslettry postrádají smysl
Ne, jen postrádají externí obrázky ;-)
Joker
Profil
aDAm:
Já třeba taky externí obrázky většinou neodblokovávám.
Velká část newsletterů má podstatné informace ve zprávě textově, takže si je můžu přečíst a pak se rozhodnout, jestli si stáhnu obrázky.

Pokud někdo celý newsletter udělá jako jeden velký obrázek (nebo sadu navazujících obrázků), zbývá mu už jen hodně přesvědčivý předmět zprávy :-)

a teda nejen newslettry ale všechny maily co mají obrázek ;)
Tak mimo těch reklamních letáků apod. si nevzpomínám, že by mi do mailu někdo vložil externí obrázek. Buď ho dá jako přílohu, nebo vloží jen odkaz na něj.
aDAm
Profil
Joker:
tak novinky většinou neodebírám neb mě super nabídky moc nebaví a vyloženě s... mě třeba spam od aukra který se nedá číst bez obrázků. Ale sem tam když mě přijde novinka mailem a vím že dělají ty maily pěkně po grafické stránce tak si je nechám stáhnout.

Tak mimo těch reklamních letáků apod. si nevzpomínám, že by mi do mailu někdo vložil externí obrázek. Buď ho dá jako přílohu, nebo vloží jen odkaz na něj.
tak v tom případě ti nechodí žádné maily ze služeb apod. které mají obrázky pro hezčí maily, samo mail je čitelný i bez obrázků které dělají jen design ale i tak si je rád zobrazím ;) takže je hodím mezi povolení odesílatele ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0