Autor Zpráva
Vilak
Profil
Zdravím, mám vytvořený nějaký jednoduchý formulář, kde se mi jeho předmět uloží do $subject a jeho obsah do $text.
Když dám
echo $subject."<br>".$text;
, tak se mi to vypíše dobře. Ovšem když to přepošlu na svůj mail pomocí
mail("MŮJMAIL@seznam.cz", "'".$subject."'", "'".$text."'");
, tak se mi to odešle, ale nefunguje mi tam interpunkce (tedy háčky, čárky apod.). Když pošlu text, který tyto znaky neobsahuje, vše je v pořádku, ovšem pokud to obsahuje nějaký ze znaků, tak se to přepíše na kdoví jaké blbosti. Jak mám udělat, aby se mi tam objevovala správně i interpunkce?
Taky se mi to posílá z emailu wČÍSLO@wedos.net. Jak můžu udělat, aby se mi to posílalo z emailu se svojí doménou? Tedy třeba admin@gmvk.eu? Hosting i doménu mám u wedosu.
Sylar
Profil
Vilak:
Funkce mail() má jako 4. parametr možnost nastavit hlavičky - v těch je jednak potřeba nastavit správné kódování (aby ti neblbla diakritika - interpunkce je něco jiného) a zároveň e-mail či jméno odesilatele (aby se ti to neodesílalo z wXX@wedos.net, ale z tvého MŮJMAIL@seznam.cz). Podívej se na dokumentaci funkce http://php.net/manual/en/function.mail.php, na případy dole, tam je toho uvedeno víc než dost.
lionel messi
Profil
Vilak:
Okrem rád od Sylara doplním odkaz na tunajší kvalitný návod zaoberajúci sa touto problematikou: Česká diakritika v mailech. Jeho pochopenie nie je žiadna veda.
Vilak
Profil
Funguje! Díky moc chlapi!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0