Autor Zpráva
pema01
Profil
Ahoj,

mám formulář, kde mám input typu text (jelikož tam většinou vkládám text, mohu ale klidně i číslo). V PHP ověřuji, zda je políčko ve formuláři false (prázdné?), potom vrátím false celé funkci a vyhodí se ERROR. Když vkládám text (písmena), skript správně vyhodnotí TRUE (že je zde text) a funkce může pokračovat. Když ale zadám číslo, vyhodí mi to taky FALSE...

Jak to napravit?

Díky.
Tomáš123
Profil
pema01:
Jak to napravit?
Ako false sa vyhodnotí iba nulové číslo. Ak ide o overenie vyplnenia políčka, pokojne použi !empty($_POST['name']. Ak ide o niečo iné, pridaj sem prosím kód funkcie, na základe ktorej vyhodnocuješ údaje.
_es
Profil
pema01:
V PHP ověřuji, zda je políčko ve formuláři false (prázdné?)
Ako „false“? Keď je políčko prázdne, tak je tam textový reťazec nulovej dĺžky, teda '' alebo "", to treba overovať.
pema01
Profil
function isMissing($text, $right, $wrong1, $wrong2, $wrong3, $clue, $level, $category) {
    if (!empty($text) && !empty($right) && !empty($wrong1) && !empty($wrong2) && !empty($wrong3) && !empty($clue) && !empty($level) && !empty($category)) {
        return true;
    } else {
        ?> 
        <script type="text/javascript">
            window.location.href = "../Uzivatel/home.php?section=addQuestion&message=Chybí položka otázky";
        </script> 
        <?php

        return false;
    }
}

Tak jsem to upravil, ale stejně nic...


Při zakládání příspěvku jsem si myslel, že změním jen nějaký type inputu v html, proto je to zde :-(
Tomáš123
Profil
Když ale zadám číslo, vyhodí mi to taky FALSE...
Aké číslo? Nulu? Môžeš skúsiť do podmienky pridať if(!empty($var) and $var != 0). Zistíš, či je problém iba s nulovými číslami... Vyskúšaj zadávať rôzne hodnoty.
pema01
Profil
Dobrý, už to mám, ověřuji zda $var="";

dík

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0