Autor Zpráva
Dilema
Profil *
Zdravím všechny,

s PHP nedělám zas tak dlouho, celkově moc dlouho neprogramuji a teď jsem se dostal do situace kde opravdu váhám jak to teda správně je.

Vezmu to na příkladu, který bude snad jasný a dokážu na něm popsat kde mám problém. Mějme 2 třídy. ProductManager a WarehouseManager. ProductManager se nám stará o přidávání, editace, odstraňování produktů, fotek k produktům, atd. Nic složitého. Ale protože vím, že sklad bude mít taky svou logiku a bude lepší jej mít stranou. Takže sis jej dám do samotné třídy WarehouseManager, tam se bude naskladňovat a vyskladňovat zboží.

A teď právě přichází to, s čím si tam nejsem úplně jistej. Když budu editovat sklad produktu, musím nejdřív najít produkt (skrze ProductManager), potom ho předat do WarehouseManageru a až potom budu moci provést nějakou změnu (využívám Kdyby/Doctrine, Nette).

To znamená že je to nějaká práce navíc, než kdybych to měl prostě v ProductManageru a v něm bych naskladňoval a vyskladňoval. Snad jsem ten problém popsal srozumitelně. Jde mi o to, že si nechci ničím zbytečně přidělávat práci, tak jestli sem to jen blbě pochopil, nebo to tak prostě je.

Díky za odpovědi všem.
aDAm
Profil
No nevím zda tě chápu dobře, ale pokud používáš doctrine....

Pokud udržuješ nějakou historii skladu a jeho pohyby tak jendoduše si vemeš entitu produktu a předáš ji tomu WarehouseManageru s informací o pohybu, ten tuto informaci uloží do db. Entitu produktu nejspíše dostaneš pomocí ProcutManageru pokud tě dobře chápu. Na tomto postupu nevidím nic špatného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0