Autor Zpráva
Enko
Profil
Ahoj,
mám MySQL tabulku (MyISAM), která má více než 2,3 milonu řádků a její velikost je 1,4GB, kterou potřebuji vyexportovat do jednoho CSV souboru. Bohužel ale narážím na limity (velikostní i časové) poskytovatele webhostingu, díky kterým se mi podaří maximálně vyexportovat pouze okolo 100tis řádků najednou. Jak lze toto řešit? Klidně si na to napíšu nějaký skriptík, který mi to například vezme po částech a pak nějak spojí. Nikdy jsem nic podobného nedělal, tak by mě zajímalo, jak toto nejlépe udělat nebo zda už na toto neexistuje nějaký nástroj, který by to zvládnul automaticky.

Děkuji za každou radu či nápad.
PS: Hosting je na Active24
Alphard
Profil
Teď jste to zkoušel exportovat jak? Můžete použít SELECT INTO OUTFILE apod?
V nejhorším případě, CSV se spojuje velice snadno. Script, který na straně serveru vyexportuje část dat (na základě limit a offset z GET) je otázkou tak 10 řádků, script, který ta data přes http stáhne a spojí odhaduji tak na 20.
Samozřejmě je tady hromada věcí na vylepšeování, ale kdybyste to chtěl stahovat jen jednorázově...
Enko
Profil
Alphard:
Děkuji za odpověď. Je to jednodušší než jsem myslel. Vygeneruji si postupně CSV soubory a pak je spojím přes příkazovou řádku přímo z Windows viz http://www.solveyourtech.com/merge-csv-files/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0