Autor Zpráva
Fastman
Profil
Zdravím,

Chtěl jsem si něco vypsat z tabulky, ale hodilo mi to již zmiňovanou chybu v nadpise. Četl jsem zde nějaké odkazy na podobný problém, ale stále se mi to nedaří vyřešit.

<?php
mysql_connect("host", "jmeno", "heslo");
$q = "SELECT points FROM STAMM_DB_1 WHERE steamid='$steamid'";
  $vysledek=mysql_query($q);
  $radku=mysql_num_rows($vysledek);
 
  if ($radku>0) {
    while ($zaznam=MySQL_Fetch_Array($vysledek)):
      $points = $zaznam["points"];
    endwhile;
  }
?>

Pro jistotu jsem si ten SQL vykonal přímo v databázi a tam to jde bez problému. Zkusil jsem namísto proměnné $steamid hodit přímo údaj, ale i přes to, že jsem tam dal údaj, to háže stále "mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given".

Stránka mi ukazuje chybu zde: $radku=mysql_num_rows($vysledek);

Děkuji všem za odpovědi.
Kajman
Profil
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » Jak si vypsat chybu
Fastman
Profil
Děkuji za odpověď.

Díval jsem se a vypadá to, že nikde překlep není.
Kajman
Profil
Odkaz Vám poradí, jak si vypsat chybovou hlášku.
Fastman
Profil
Bohužel z nějakého důvodu se mi tam objevuje tohle chybové rozhraní: http://ctrlv.cz/shots/2015/05/11/pmpu.png
Keeehi
Profil
Fastman:
OK, to máš chybovou hlášku PHP, ale tebe zajímá chybová hláška MySQL. Jak ji vypsat máš uvedeno v odkazu v [#2] příspěvku.
Fastman
Profil
Keeehi:
To už jsem udělal
$vysledek=mysql_query($q) or print("Došlo k chybě v dotazu: ".$q."<br>".mysql_error());

ale chybu to nevypsalo - viz obrázek.
Keeehi
Profil
Fastman:
Ou, pardon. Moje chyba.

Tak za ten řádek, co jsi sem nakopíroval vlož teď pro účely debuggingu ještě exit;. Nebo můžeš funkci print nahradit funkcí die. V obou případech dosáhneš toho, že se kód nedostane k problémové části a tak bude vypsána jen ta MySQL hláška.
Fastman
Profil
Keeehi:
Já si s dovolením zatleskám za primitivní chybu. Nezvolil jsem databázi. :D Problém již vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0