Autor Zpráva
S3RIO
Profil
Ahoj,

předem se omlouvám za ne úplně vhodný název tématu. Ale netuším jak toto pojmenovat.

Teď k mému problému, mám tabulku dejme tomu s názvem users, v ní mám sloupec others. A do tohoto pole zapisuje redakční systém uživatelská id apod. Ovšem zapisuje tam více hodnot co jsem vydedukoval ve tvaru jako např.:

a:1:{i:0;s:1:”6″;}

Co jsem tak pochopil tak

a:1 - je celkový počet záznamů, pokud zapíšu 10 uživatelů bude a:10 (vyzkoušeno)
i:0 - nemám šajn, není proměnlivá co jsem koukal
s:1 - stejně jako řádek výše
”6″ - je id uživatele

Jako první bych poprosil, jak se tento zápis / funkce či jak to nazvat nazývá. Abych si k tomu mohl něco dohledat. Já se s tím jako samouk setkávám prvně. A vlastně ani netuším co zadat do googlu, abych to nějak popsal.

Jako další věcí, jak docílím toho, abych mohl vypsat do proměnné dejme tomu $vypis pouze tu hodnotu: a:1 .. respektivě mě zajímá pouze to numero.

Prosím, prosím pěkně tedy o radu. :-)

Redakční systém bez možnosti identifikace, nalezeno na internetu bez pojmenování. Jen si s tím hraju a učím se.
mimochodec
Profil
Pravděpodobně jde o záznam více informací do jednoho sloupce jednoho řádku, s tím, že ty informace se skládají / rozkládají v php. Pokud to tak je, je to prasárna, neuč se to.
S3RIO
Profil
Díky za poučnou odpověď.

I tak by mě ale zajímalo, jak vypíšu pouze část toho záznamu. Už jsem vymýšlel leda cos, ale stále se mě nedaří tu numerickou hodnotu z toho vytáhnout.
Keeehi
Profil
S3RIO:
Jde o serializovaný objekt PHP do databáze. Redakční systémy to tak hojně dělají. Normálně to však k ničemu nepotřebuješ.

Když ten řetězec vložíš do funkce unserialize, tak ta ti vrátí zase zpět původní objekt se kterým můžeš pracovat.
mimochodec
Profil
Keeehi:
To je pak těžký.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0