Autor Zpráva
pe
Profil *
Zdravím, vím že už se to řešilo, starší příspěvky jsem procházel, ale nejsem z toho moudrý.

Mám formulář:

<form method="post" action="pridej.php" enctype="multipart/form-data>
<input type="file" name="pathfile" />
<input type="submit" value="Nahrát soubor" />
</form>

a php kód v pridej.php:

$name = $_POST['pathfile'];
$adr = "files/".$_POST['pathfile'];
move_uploaded_file($name, $adr) or die ("Nelze zkopírovat.");

Nefunguje mi to, nevím ani když použiji $_FILES['pathfile'], možná že jsem úplně vedle a ještě jeden dotaz, nemůže to být tím, že na hostingu je safe mode?
ikso
Profil
Subor nemas v POST, ale vo $_FILES :

$adr = "files/". $_FILES['pathfile']['tmp_name'];

move_uploaded_file($_FILES['pathfile']['tmp_name'], $adr);
koudi
Profil
no podle mě bys měl rozhodně použít $_FILES, ale musíš to napsat takhle (snad to napíšu správně) $_FILES['pathfile']['tmp_name']
pe
Profil *
No právě, takhle už jsem to taky měl. Ale prostě ne a nese nahrát, neví někdo čím to může být? Třeba tím safe modem?
koudi
Profil
Možná. Pohled do manuálu ti prozradí tohle:

move_uploaded_file() is both safe mode and open_basedir aware. However, restrictions are placed only on the destination path as to allow the moving of uploaded files in which filename may conflict with such restrictions. move_uploaded_file() ensures the safety of this operation by allowing only those files uploaded through PHP to be moved.

Já sem ale nikdy v safe-mode nedělal, takže o tom moc nevim.
ikso
Profil
koudi

na vacsine serveroch je zapnute safe_mode, tak to si musel mat stastie dostat sa k praci na nejakom co nepracuje pod safe_mode ...
koudi
Profil
ikso

no na tom jednom tam rozhodně neni a teď dělám pár věcí na serveru czechie. Tam nevim jakto je, buď to tam teda maj vypnutý, nebo mě to prostě jenom zatim v ničem neomezovalo :)
Paja a jaja
Profil *
Možná se bude hodit tohle:


$uloz_foto = "rekvizity/".$kategorie."/".$nazev.".jpg"; // $nazev je z formulare

$root=$_SERVER['DOCUMENT_ROOT'];
$cilovy_adresar=$root."/ff/"; // "ff" je podadresar
$foto_up=$cil_adresar.$uloz_foto;

if (move_uploaded_file($fot,$foto_up)) $cc.="<p class=\"hlaska\">Foto OK!!</p>";
// $fot je z formulare

chmod ($foto_up,0644);


Funguje bezpečně v safe módu
Paja a jaja
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0