Autor Zpráva
DC19
Profil *
Zdravím vás,

Snažím se hledat nějakou radu, tip, postup jak na to. Potřebuji aby se mi v obsahu mailu $zprava =""; načetlo více položek z DB. Vyvolám si z DB co potřebuji - resp co odpovídá mému požadovanému WHERE, uložím do proměnné, ale jak docílím toho, aby se mi vyřádkovalo pod sebe vše co má a ne jen jedna z těch položek? V obsahu za $zprava="... se podmínky (if, else..) používat nedají, nebo ano? Pak bych si to nechal přímo v těle vypsat např pomocí for ($i = 0; $zaznam = mysql_fetch_assoc($result); $i++) a příslušných if ($i % COLS == 0) atd, ale takhle si nejsem jist, zda to vůbec zkoušet.

Možná přemýšlím jen úplně špatným směrem, a potřeboval bych prosím navést tím správným.

Děkuji moc, Lukas
tiso
myslíš v cykle:
...
$zprava .= $zaznam[...];
...
DC19
Profil *
tiso:
Takhle, nevím jestli jsem to napsal pochopitelně pro sebe, natož pro vás tady :-))

v principu mi jde o toto FAQ akorát s tím, že řadit budu po řádcích, tedy počet sloupců v COLS budu mít 1, a to celé mi vypíše XYZ řádků.

Otázka zní, tak jak je příkladový kód napsaný v tom odkazu, můžu ho vzít a mrsknout do $zprava .= ""; a dostat ten výpis do obsahu mailu ? Vím že html tagy tam narvu bez problémů a krásně fungují, ale u tohoto si nejsem jist, jak to provést.

Děkuji, Lukáš
tiso
DC19:„Otázka zní...
áno, len miesto
echo ...;
použiješ v celom tom skripte
$zprava .= ...;
Tým si pokladáš do premennej $zprava text z viacerých záznamov z databázy.
Alphard
DC19 [#3]:
Ten řetězec se bude připojovat jednotlivě na místě každého původního volání echo.
$zprava = '';
$zprava .= "<table>\n";
for ($i = 0; $zaznam = mysql_fetch_assoc($result); $i++)
{
  if ($i % COLS == 0) echo "<tr>";
  $zprava .= "<td>".($i+1).". ".$zaznam['den']."</td>";
  if ($i % COLS == COLS - 1) echo "</tr>\n";
}
// atd.
DC19
Profil *
Super. Děkuji moc kluci! Lukáš :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0