Autor Zpráva
kopix
Profil
Zdravím, řeším problém, kdy potřebuji do webu který běží na joomle vypsat pár údajů přímo z DB do frontendu. (Id uživatele např) a pro uživatele webu je klasická joomlí administrace příliš složitá a je požadavek na zjednodušení.

Narazil jsem na problém s výpisem z DB. Je to už delší doba, co jsem s php pracoval a navíc jsem zjistil že mé "známe" myslq_query už je zastaralé... našel jsem si tedy tento kód pro výpis z db a upravil si ho:

$mysqli = new mysqli('***', '***', '***', '***');

if ($mysqli->connect_error) {
    die('Nepodařilo se připojit k MySQL serveru (' . $mysqli->connect_errno . ') '
            . $mysqli->connect_error);
}

echo 'Připojení proběhlo úspěšně ' . $mysqli->host_info . "\n";

$vysledek = $mysqli->query("SELECT `id` FROM `jos_users`");
echo 'Z databáze jsme získali ' . $vysledek->num_rows . ' uživatelů.';

while ($uzivatel = $vysledek->fetch_assoc())
{
  printf("%s %s \n", $uzivatel['id']);
}
$vysledek->free_result();
}



$mysqli->close();

S tím, že pokud tam mám jen tu první část (připojení do db) tak mi to vypíše hlášku o úspěšném připojení do db, ale jakmile vložím celý tento skript, vypíše mi to pouze bílou stránku. Netušíte kde by mohla být chyba?
anonymníí
Profil *
kopix:
Bílá stránka značí zpravidla syntaktickou chybu. Zapni si výpis chybových hlášek.
kopix
Profil
anonymníí:
To mám zapnuté
Davex
Profil
kopix:
To mám zapnuté
V tom případě nedostatečně. Na první pohled tam vidím minimálně dvě chyby. Zkus to nastavit ještě jednou podle návodu: Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Zapnutí výpisu všech chyb a varování.
kopix
Profil
Vložil jsem si tam
ini_set('display_errors', 'On');
error_reporting(E_ALL);

a z mého pohledu žádná změna.. :(
Davex
Profil
kopix:
Pokud je ve skriptu syntaktická chyba, jak už psal anonymníí, tak k jeho spuštění vůbec nedojde, a proto je v něm na zapnutí zobrazování chyb moc pozdě. Je potřeba zapnout zobrazení chyb dřív, tedy v konfiguraci PHP (1. nebo 2. možnost z návodu) či v administraci webhostingu.
kopix
Profil
Už jsem si našel chyby... bohužel nemám přístup ke konfiguraci php a htacces nefunguje... ale našel jsem si chyby sám... díky za pomoc ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0