Autor Zpráva
sitole
Profil
Ahoj, vytvářím vlastní PHP Mysql administraci, která funguje tak, že jednoduše vyplníte formuláře email, heslo, heslo potvrzení a jmeno.
Zkontruluji si za jméno již neexistuje a vše zapíši do databáze. S tím zatím nemám problém.

Problém mám poté s přihlášením. Jak docílím toho, že PHP zkontroluje jméno, zda je zaregistrované a poté bude formulář s heslem porovnávat ze stejného "řádku" v databázi, jako je jméno?

Když by jsem to udělal bez toho tak stačí mít účet například se jmenem "Cukratko" a k Cukratku bude heslo "Cukr", ale z jíného účtu to vezme heslo například "123". Tedy by se tam někdo neskutečně jednoduše dostal.
juriad
Profil
V jednom dotazu budeš mít obě podmínky.
SELECT * FROM uzivatele WHERE username = 'Cukratko' AND password = 'Cukr'

Nezapomeň na bezpečnost. Toto je jen ukázka principu.
sitole
Profil
juriad:
Jenom dodělám základ a dám vědět.. :)
sitole
Profil
Tak jsem si vymyslel další takovou blbůstku a jedná se o tak podobnýá problé, že asi ani nemá cenu zakládat nové téma.
Potřebuji načíst jen ten jediný řádek v Mysql, který obsahuje odkaz na článek, který je uložený v adrese pomocí. $_GET['clanek'].
Jak tedy nato? :)

Můj výpis, kterým vypíši tabulkue je následující.
$vysledek = mysql_query("SELECT * FROM Clanky", $db);


Co si od toho představuj? Pomocí tohoto vlastně Mysql zjístí, jaký obsah má na stránku vypsat. Tedy vypíše potřebné bunky právě v řádku s touto adresou. Jedná se o adresu článku.
Fisir
Profil
Reaguji na sitole:
Filtrování se provádí pomocí klauzule WHERE.
sitole
Profil
Fisir, juriad:
Konečně vím zase něco dalšího o PHP a Mysql.
Zobrazování dokonale funguje jak jsem si představoval. Vlastně pomocí této vlastnosti dokáži nastavit spoustu dalších věcí.
Keeehi
Profil
sitole:
Další z těch velmi běžných je ORDER BY pro řazení a LIMIT pro vybrání jen určitého počtu záznamů.
sitole
Profil
Keeehi:
Oboje použivám :) Děkuji..
Je někde seznam všech těchto možností? Ani nevím, jak by jsem to hledal.
juriad
Profil
sitole:
Klikni na SELECT v kterékoli ukázce, je to odkaz do dokumentace.

Z toho, co je užitečné to lze zjednodušit na:
SELECT
    [DISTINCT]
    select_expr [, select_expr ...]
    [FROM table_references]
    [WHERE where_condition]
    [GROUP BY {col_name | expr | position}, ... [WITH ROLLUP]]
    [HAVING where_condition]
    [ORDER BY {col_name | expr | position} [ASC | DESC], ...]
    [LIMIT [offset,] row_count]]

Jednotlivé části (psané malým písmem) jsou zase popsané detailněji v dokumentaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0