Autor Zpráva
MONTYCEK
Profil
Zdravím, potřeboval bych udělat vyhledávání měst v blízkosti určitého města.
Například pokud budu mít Olomouc, tak získat názvy měst v okolí, která bych zobrazil ve výsledku.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Martin2
Profil *
Pokud to vyhledávání nebylo v řádu tisíců denně, využil bych Google Maps API.
MONTYCEK
Profil
Martin2:
No to jsem zkoušel, ale přímo vyhledávání okolních měst jsem tam nenašel a ja bych potřeboval seznam měst.
Martin2
Profil *
Mělo by to jít specifikovat v rámci normálního vyhledávání míst.
Bubák
Profil
MONTYCEK:
ja bych potřeboval seznam měst
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_měst_v_Česku
MONTYCEK
Profil
Bubák:
no to zrovna problém neřeší. Jak bych tam našel města například 15 km od olomouce?
juriad
Profil
Máš, předpokládám, města uložená v MySQL databázi. Pro každé město znáš GPS souřadnice. Pak můžeš použít třeba tuto funkci.
MONTYCEK
Profil
juriad:
To už je zajímavější řešení. Zkusím to prostudovat. Díky :) Zatím sice GPS souřadnice nemám v db, ale mohu si je doplnit.
Bubák
Profil
Na stránce Wikipedie je 611 měst, kdybys GPS souřadnice kopíroval z Wikipedie ručně, tak to zabere asi hodinu rutinní nezáživné práce, chtělo by to dělat efektivněji.
juriad
Profil
Existuje již hotová databáze od Paskyho: log.or.cz/?p=321 + další v komentářích.
Alphard
Profil
Bubák:
kdybys GPS souřadnice kopíroval z Wikipedie ručně
Divím se, že někoho vůbec napadne dělat to ručně...

Na projektech, kde jsem potřeboval zeměpisné údaje jsem používal Google Maps API spolu s vhodným cachováním. Nevím, co přesně MONTYCEK dělá, ale jestli vyhledávané město zadává uživatel a nenajde ho v databázi, bude stejně tuto službu potřebovat. Pozor na různé obce sdílející totožné názvy, je s tím víc problémů, než jsem si původně myslel. Asi nejlepší řešení je to, co používají různé mapové servery, tj. přidat našeptávač, který specifikuje i okres.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0