Autor Zpráva
KryVosa
Profil *
Ahoj lidi, tak jsem tu zas. Mám tady jednoduchý script, který se includuje do hlavního scriptu. Proč se mi nenahraje POST "register"? Tady je web a tady je kód:
<?php
$tryLogin=$_GET["tryLogin"];
$username=$_GET["username"];
$password=$_GET["password"];
$register=$_POST["register"];

if($tryLogin)
{
  if($username==null||$password==null)
  {
    include "./login.html";
    echo "<b style='color:darkred;text-align:center;'>Nevyplnili jste jméno a/nebo heslo!</b>";
  }
  else 
  {
    $user=mysql_query('SELECT * FROM `users` WHERE `username`="'.$username.'"');
    $user=mysql_fetch_array($user);
    if(!$password==$user["password"])
    {
      include "./login.html"; 
      echo "<b style='color:darkred;text-align:center;'>Neexistující kombinace jména a hesla!</b>";
    }
    else
    {
      echo "<b style='color:darkred;text-align:center;'>Přihlášen!</b>";
  
  
    };
  };
}
else if($register==1)
{
  include "./register.html";
}
else if($register==2)
{
  if(mysql_array_fetch(mysql_query("SELECT * FROM `users` WHERE `username`='".$username."'"))["username"])
  {
    include "./register.html";
    echo "<b style='color:darkred;text-align:center;'>Toto uživatelské jméno je už používáno.</b>";
  }
  else{
  mysql_query("'INSERT INTO `users` (`id`, `username`, `password`, `firstName`, `lastName`, `class`, `groups`) VALUES (NULL, '".$username."', '".$password."', '".$_GET["firstName"]."', '".$_GET["lastName"]."', '12', '0');");
  
  
  include "./login.html";
  echo "<b style='color:darkred;text-align:center;'>Zaregistrováno! Teď se přihlašte.</b>";
  };
}
else 
{
  include "./login.html";
  echo "Hodnota POST registeru: '".$register."'"; 
} 
?>
Děkuji za odpovědi.
KryVosa
Profil
Možná jsem ještě zapomněl napsat, že je to přesně ZDE.
lionel messi
Profil
KryVosa:

Predpokladám, že $_POST['register'] neexistuje (čo vráti var_dump($_POST['register']);?). Formulár odosielaš metódou GET, ale nikde nevidím použitie metódy POST. Mimochodom, odosielať prihlasovacie formuláre metódou GET je originálny, ale zlý nápad. GET sa typicky používa pre formuláre, ktoré nemenia stav aplikácie (napr. fulltextové vyhľadávanie), čo prihlasovací formulár nespĺňa.

Ešte dodám, že premenné posielané do URL ako parametre nenájdeš v POST, ale GET (skús teda pristupovať ku $_GET['register']).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0