Autor Zpráva
gaminn
Profil *
Zdravím,
mám webovou aplikaci lokalizovanou pomocí gettextu, data, která je potřeba lokalizovat, jsou samozřejmě jak uvnitř php skriptů tak také v databázi (např. seznam států apod.). Otázka je, jakým nejlepším způsobem lokalizovat data v databázi. Je nějaké lepší řešení než toto:

$local_data=_($db_data) // $db_data obsahuje např. řetězec Czech Republic a projetí funkcí _ způsobí, že tento řetězec bude převeden do jazyka, s jakým se pracuje (pokud je tedy překlad k dispozici).

Tímto řešením ale určitě přijdu o nějaké možnosti, napadá mě např., že nebudu moct využívat řazení podle abecedy přímo v sql dotazu (data by mohla být seřazena samozřejmě podle abecedy v sql dotazu, ale následný překlad by mohl způsobit, že v lokálním jazyce tomu už tak nebude).

Napadají někoho ještě nějaké další nevýhody? Bylo by vhodnější používat jiné řešení?

Díky za každou radu.
Kaifman
Profil
atibuty ktere jsou vicejazycne mit v db vicekrat spolu s ideckem jazyka

priklad anotace a textClanku muzes mit v kolika jazycich chces kadzy jazyk bude mit jinou hodnotu atributu jazyk


create table clanek
(
id int primary key,
jazyk int,
anotace varchar(100),
textClanku text
)

gaminn
Profil *
Ano, články bych samozřejmě takto ukládal, ale jde mi o lokalizaci takových dat, která budou používána na stránkách na mnoha místech jako jsou např. zmíněné názvy států. Nepřijde mi tak moc vhodné na začátku skriptu načíst lokalizované názvy všech států do proměnných a ty pak dále používat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0