Autor Zpráva
Marek00005
Profil
Hezký děn,
chtěl jsem se zeptat, zda by mě někdo navedl, jak dostat vybrané velikosti a například barvu do url. Jde mi to, že mám různou hloubku kategorií. Někdy jsou dvě, někdy tři a někdy jen jedna a v každé jsou dva a někdy tři filtry. Barva, velikost a materiál. Rád bych udělal to, že když někdo vybere velikost, dostane se např XL do url a změní se i H1, když barvu dostane se tam třeba bílá apod i kombinaci. Pokud bych měl stejnou hloubku u každé kategorie, tak bych to asi vymyslel, ale různých hloubek nevím, čím začít a kam se podívat. Někde jsem viděl, že se to dává do textu kategorie kategorie-barva-velikost ale jak pak poznám co je kategorie, když bude kategorie např krasne-obrazy.

Moc děkuju
Joker
Profil
Marek00005:
jak dostat vybrané velikosti a například barvu do url
Přes GET parametry.
produkt.php?id=1234&barva=cervena&velikost=xl
Marek00005
Profil
To chápu, ale není mi úplně jasně, jak to udělat pomocí hezkých URL tak jak jsem to popsal.
A to konkrétně mám filtry na stránce barva, velikost a materiál a po výběru bych rád, aby se ty filtry dostaly do URl např. kategorie je /kalhoty/ a rád bych, aby při výběru velikosti XL se do URl dostalo kalhoty-xl a pokud k tomu dám ještě barvu kalhoty-xl-cervene nebo jsem to někde viděl kalhoty/xl/cervene/ zaprvé nevím co je lepší a za druhé u toho prvního nevím, jak poznat co je který parametr může tam býr nejake-kalhoty-xl-cervene nebo jen kalhoty-xl-cervene a u druhého příkladu nevím, jak bych řešil to když by ta kategorie měla podkategorie a tam by se dělo to samé. Takže nikdy neodhadnu počet lomítek.

ještě jednou děkuju
juriad
Profil
Marek00005:
Musíš si navrhnout strukturu tak, abys jednotlivé parametry ty (a tedy i tvůj skript) poznal. Hlavní rozdíl mezi spojovníky a lomítky je v tom, že lomítka mají vliv na strukturu relativní adresování.

Máš nějaký zvláštní důvod chtít hezké URL, když ti přináší takové problémy?
Hezké URL se používají pro trvalé objekty - kategorie a produkty, nikoli filtry. A u těch kategorií a filtrů se často jen jedná o maškarádu, protože URL stejně obsahuje nějaké ID.
Joker
Profil
Ono to jde i kombinovat, například: /kalhoty/?id=1234&barva=cervena&velikost=xl

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0