Autor Zpráva
notwist
Profil
Zdravím,

můžete mi někdo doporučit nějaký WYSWYG editor k tomu, abych v něm mohl vytvořit HTML e-mail s embedded obrázky a následně poslat pomocí PHP mail? Jde mi o co nejjednodušší práci s přidáním obrázku, který nebude jen jako klasická příloha, ale zobrazí se v těle zprávy.

Už jsem nějaké zkoušel, využil jsem src="data:image/jpeg;base64 možnost, kde je obrázek přímo v těle, ale to třeba Outlook ignoruje. Je potřeba vložený obrázek v editoru poslat jako CID.

To mail funkce umí, ale nevím, jak jí mám říct, že tam zrovna nějaký obrázek je a jak ho předat. Obrázek je vlastně lokálně na PC a je potřeba ho asi nejdříve poslat na server a nějak funkci říct, že tam je a přidat ho do parametrů? Postup je správný? Ale nevím, jak to udělat. Není někde nějaká ukázka toho, jak poslat HTML zprávu s obrázky? Díky.
blaaablaaa
Profil
notwist:
Na tohle doporucuju phpmailer, ktery se o to sam postara :)
Alphard
Profil
blaaablaaa [#2]:
Včetně wysiwyg editoru? To neznám a ani to nemohu najít. Můžeš prosím poslat odkaz?

notwist [#1]:
Vidím to na kombinaci vhodného wysiwyg editoru (CKEditor, TinyMCE, ...) s pluginem pro upload obrázků a knihovny pro odesílání mailů (může to být PHPMailer, ale jestli používáte nějaký framework, zřejmě bude nějaký modul již v něm). Obrázky uploadujte do připraveného dočasného adresáře a k tomuto adresáři uveďte cestu při sestavování mailu, příslušná knihovna si je již dohledá.
Obecně ale pozor na wysiwyg editory, ony tvoří html strukturu, která se nehodí na odesílání mailem. Viz např. stackoverflow.com/a/11327272, je to 3 roky staré, ale stále to platí.
blaaablaaa
Profil
Alphard:
Odpovidal jsem na druhou cast, coz jsem tam mel napsat ;) Chtel jsem hlavne poukazat, ze phpmailer si z kodu vytahne hodnoty atributu src a background a obrazky sam do mailu prilozi a nahradi za cid. Z dotazu jsem pochopil, ze problem mu dela nejvice prave tohle.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0