Autor Zpráva
clc
Profil *
Ahoj, chci se zeptat jestli někdo používá v Netbeans funkci Inspector. Umí to zkontrolovat kód, ale asi to nezvládá dát souhrné informace o kódu. když inspektora zapnu, tak tam je výběr "Single Inspection" a tam je spousta položek které může kontrolovat. není v netbeans funkce která by mi řekla kompletně všechny chyby v kódu? Zkouším hledat i nějakou dokumentaci k tomu inspectoru ale nic pořádnýho jsem nenašel.
děkuji za radu
clc
Profil *
To zde opravdu není nikdo kdo by někdy kontroloval svůj kód v Netbeans? V čem tedy čistotu kódu ověřujete?
Alphard
Profil
Možná jsem zase příliš naivní, ale ta poslední věta „V čem tedy čistotu kódu ověřujete?“ dost zásadně rozšiřuje původní dotaz. Dal bych tomu šanci.
clc
Profil *
Já se omlouvám jestli nějak porušuji pravidla, ale poslední dobou se tu množí diskuse bez odpovědí. Většinou to jsou pokročilejší dotazy, nedávno tu byl dotaz na packagist, na SSH, s-rank a podobně. pořád se tu řeší dokola problémy typu chybí mi středník na konci řádku, proč mi nefunguje tato podmínka, hlásí mi to neexistující proměnnou...ale jakmile někdo přijde se složitějším dotazem, obvykle se tu pomoci nedočká. chápu že ne všichni vědí všechno, ale aspoň by někdo vždycky mohl napsat že odpověď nezná, aby ten co se ptal šel hledat jinam a nečekal že mu zde někdo poradí. nebo rozdělit diskusi ještě třeba na kategorii pro začátečníky a pro pokročilé.
Omlouvám se, jestli jsem někoho urazil o to mi nejde. Občas tu také čtu posměšné až urážlivé odpovědi. Ok, dotazy občas bývají dost blbé ale to neznamená že si z toho člověka budete dělat srandu nebo na něj být vulgární, to se pak už nezeptá a třeba ztratí chut do programování když mu nikdo nepomůže. na foru Nette se zavedlo tlačítko kterým potvrzujete že vaše odpověd je slušná a zdá se mi že se tam ted lidi k sobě lépe chovají.

A ted k mému dotazu. vytvářím aplikaci která bude kontrolovat čistotu kódu a chci zjistit jak fungují už existující nástroje včetně IDE. Netbeans jsem používal naposledy před několika lety a s touto funkcí nemám žádné zkušenosti, nevím jestli dělám něco špatně nebo skutečně neumí kontrolovat všechny kategorie a musím si vybírat co chci aby kontroloval (třeba mezery před složenou závorkou, prázdné ify apod.). Myslel jsem že bych zde našel někoho kdo to používá. Když se nikdo neozval, snažil jsem se o rozšíření dotazu...
Keeehi
Profil
clc:
V čem tedy čistotu kódu ověřujete?
V ničem. Píši to rovnou hezky. Ono to není až tak těžké. Jinak InteliJ IDEA kterou používám to dělá už při psaní kódu. Nemusí se nic extra navíc spouštět.
clc
Profil *
Keeehi:
Píši to rovnou hezky.
Pokud používáš všechna pravidla coding standards a specifikaci PHP tak to jsi asi výjimka. ale to je přesně to o čem mluvím. mě nezajímá že ty píšeš hezky. já se ptal na něco úplně jiného. S IDE od Jetbrains taky pracuji takže vím že umí lépe kontrolovat kód než Netbeans ale já se snažím prozkoumat více nástrojů a IDE které umí kontrolovat kód
Alphard
Profil
clc:
NetBeans Inspector je od verze 7.1 přejmenovaný na Navigator, nebo myslíte něco jiného?
Já mám s kontrolou kódu podobně jako Keeehi větší zkušenosti s nástroji od InteliJ. Kromě PHPStormu i PyCharm. O podobu kódu se starám většinou v době psaní, stačí někde udělat chybnou mezeru a už je to podtržené. V závislosti na závažnosti chyby se objeví ikony s upozorněním na začátku řádku, případně se červeně označí celý soubor a tím i projekt. Globální přehledy chyb na úrovni porušení coding standars neřeším.

ale aspoň by někdo vždycky mohl napsat že odpověď nezná, aby ten co se ptal šel hledat jinam
Já občas někomu spolu s jinou odpovědí „mimochodem“ napíši, že na danou problematiku tady nikdo z pravidelných členů neodpovídá, ale rozhodně není reálné, aby každý, kdo odpověď nezná nebo nemá chuť odpovídat, explicitně psal, že nebude odpovídat. To by se vlákna zanášela smetím. Jak tady vidíte, tak nakopnutí vlákna rozšiřujícím dotazem jsem toleroval, ale to je tak všechno, co se dá dělat.
clc
Profil *
Alphard:
NetBeans Inspector je od verze 7.1 přejmenovaný na Navigator, nebo myslíte něco jiného?
Mám verzi 8.1 a je to v Source > Inspect. A myslím že to bylo stejné i v 7.
Keeehi
Profil
clc:
Pokud používáš všechna pravidla coding standards a specifikaci PHP tak to jsi asi výjimka.
Nepíší to úplně přesně podle specifikace, ale něčím, co je tomu velmi podobné a mě příjemné.

já se ptal na něco úplně jiného.
Původně ano. Pak jsi otázku rozšířil i na ostatní nástroje. Tak jsem odpovídal co používám.

Jinak to mám přesně jak Alphard. Když se mi to zobrazuje v průběhu, tak to občas poslechu ale abych to spouštěl samostatné třeba před commitem, tak to ani náhodou.
yFang
Profil
clc:
V čem tedy čistotu kódu ověřujete?
PHP_CodeSniffer. Dá se nastavit do pre commit hooku a většinu chyb zvládne automaticky opravit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0