Autor Zpráva
Coompiik
Profil
Dobrý den,
omlouvám se jestli se již někdo předemnou ptal, každopádně neznáte někdo nějakou dobrou stránku(při nejlepším českou) kde je od základů popsaná práce s obrázkama v php?

Předem díky za každou odpověď,
Milan „Coompiik“ Jelínek
Kcko
Profil
Coompiik:
Strejda google mi toho našel poměrně dost.
Proč se podepisuješ? Kdyby mě zajímalo jak se jmenuješ (což nezajímá) tak se podívám do tvého profilu a pak na tvoje osobní stránky.
Coompiik
Profil
Kcko:
Děkuju za pozitivní a slušnou odpověď.
Pár super návodů mi již našel někdo komu jsem moc vděčný za pomoc ve všem.
Příště než napíšu příspěvěk lidem kteří by mohly znát nějaké skvělé návody které google neukazuje z nijakých důvodů na prvních několika stránkách, si radši vystačím s prvními pár konkrétními příklady.
Znovu děkuji za ochotu.
lionel messi
Profil
Coompiik:

Len dodám, že niektoré návody z Kckovho odkazu by som veľmi neodporúčal. Konkrétne tie s veľmi starým dátumom vydania (pred júlom 2004), pretože nezohľadňujú PHP 5, ale 4, ktoré je už dávno mŕtve, preto si pozorne všímaj aj dátum. Istými zmenami medzi verziami prešla aj gd knižnica starajúca sa práve o prácu s obrázkami.

Dokumentáciu všetkých PHP funkcií GD knižnice nájdeš tu: php.net/manual/en/ref.image.php (pravda, v angličtine, netuším, či aspoň trochu pomôže).
Martin2
Profil *
Coompiik:
Hmm, měl bych svůj detektor sarkasmu přepnout na vyšší rozsah…

Na práci s obrázky v PHP není dohromady co popisovat, protože je veskrze nijaká. Omezuje se na běžné operace jako převzorkování, aplikace jednoduchých filtrů, výřezy, manipulace s jednotlivými pixely a základní kreslení. Asi nenajdeš lepší popis, než v dokumentaci k extenzi GD. Trochu lepší možnosti nabízí ještě Image Magick, což je, sice častá, ale nikoliv standardní součást PHP.
Coompiik
Profil
lionel messi, Martin2:
Děkuji vám moc, na GD v tom php.net jsem již dostal doporučení v soukromé zprávě a z toho se nejspíš i plánuju inspirovat.

Znovu (tentokrát upřímě :D) děkuji :)

Milan „Coompiik“ Jelínek
(Prostě mi připadá jako slušnost ten podpis napsat, a stojim si za tim Kcko)
Taurus
Profil
Diskuse JPW: Pravidla diskuse JPW a doporučení » 3. Nevkládejte do svých textů podpisy, podpisové odkazy, obrázkové smajlíky, ani jiné zbytečnosti a výstřednosti. Delší text rozdělujte do odstavců.
Kubo2
Profil
Tvoj podpis je daný autorstvom tvojho príspevku. Píšeš ako registrovaný používateľ, ktorý tu má identitu, a svojím podpisom v príspevku na tom nič nezmeníš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0