Autor Zpráva
opsidiam
Profil
dobry den nevedeli by ste mi poradit nejaky framework alebo nieco na generovanie faktur?? prosim neviem si poradit :( dakujem
Slark
Profil *
faktury v eshopu si generuji přes php knihovnu mpdf. Je možné používat vlastní css styl a celkově se dá pdf velmi dobře stylovat.
opsidiam
Profil
ale ja nepouzivam eshop, preto by som chcel pouzit nieco co by mi to vytvorilo fakturu a ulozilo ju na servery, a to mpdf sa da pouzit aj inako ako v eshopoch?
Slark
Profil *
Knihovnu můžete využít jak chcete. Pro uložení pdf souboru na serveru stačí nastavit output takto: $mpdf->Output('nazev_pdf_souboru.pdf', 'F');
Pročtěte si manuál a zjistíte, že je knihovna velmi všestranná.
opsidiam
Profil
uz to kukam ale nejako neviem pryst na to ako toam vkladat udaje a vsimol som si ze to ma aj podporu ktoru ja potrebujem ulozit na server a zaroven to odoslat klientovi
mimochodec
Profil
opsidiam:
mpdf není něco jako "dej mi údaje, vyrobím ti fakturu". Je to knihovna, která umožní vytvořit pdf a nastrkat do něj co potřebuješ.
opsidiam
Profil
uz sa mi to podarilo z casti spojazdnit, ale pyse jednu chybu

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/86116/virtual/www/subdom/mailer/test/index.php:2) in /data/web/virtuals/86116/virtual/www/subdom/mailer/test/mpdf.php on line 1736
Keeehi
Profil
K chybě
Diskuse JPW: Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Headers already sent…


mpdf vezme nějaké HTML a vytvoří z něj PDF. Tvým úkolem je tedy vytvořit v HTML fakturu jakou chceš a mpdf ti to pak převede. Jednoduchý příklad z kterého můžeš vycházet:
//údaj který chci vložit
$jmeno = "Pavel";

$html = "<h1>Faktura $jmeno</h1>
<table border=\"1\">
<thead>
<tr>
<td>Sloupec 1</td>
<td>Sloupec 2</td>
</tr>
</thead>
<tbody>
<tr>
<td>Data 1</td>
<td>Data 2</td>
</tr>
</tbody>
</table>";

$mpdf = new mPDF();
$mpdf->WriteHTML($html);
$mpdf->Output('nazev_pdf_souboru.pdf', 'F');
juriad
Profil
Diskuse JPW: Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Headers already sent…
Před odesláním výstupu pomocí mpdf jsi už něco vypsal, to nesmíš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0