Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

napadlo mě, když jde poslat pomocí php email, jestli jde i SMS. Hledal jsem na googlu a našel jsem několik metod.

To je ovšem vedlejší, to není otázka, na kterou hledám odpověď.

Má s tím někdo zkušenosti? Nevím proč, ale bojím se to vyzkoušet. Přijde mi, že je blbost, aby to šlo tak lehce, jak ukazují ty návody na googlu, jelikož normální posílání SMS (z mobilu) něco stojí. Že by to šlo z PC tak lehce a zadarmo? Uvědomuji si, že existuje smsmania, smsbrana a podobné, ovšem v SMSce se nachází reklama!

Doufám, že se s tím už někdo někdy setkal a dokáže mi poradit. Děkuji
haroldeee
Profil *
RastyAmateur:
ne opravdu nejde poslat SMS stejně jednoduše jak email. Sám tušíš správně že je k tomu třeba využít nějakou SMS bránu. Ideálně nějakou která má API na které se dá napojit a integrovat si to někam k sobě.

SMS brán je několik a většina je placená klasicky za poslání sms.
RastyAmateur
Profil
Tak přeci jen to nebyl zbytečný dotaz. Děkuji :)
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
Pokud to chceš posílat cizím lidem, tak je opravdu lepší využít nějakou bránu. Pokud si to chceš posílat sobě jen jako třeba upozornění, že někdo na tvém webu ložil komentář, tak to jde i jinak. Záleží u jakého jsi operátora, ale u všech si můžeš zřídit speciální emailovou adresu, kam když přijde email, tak ti ho pošlou jako SMS.
O2 - Všichni zákazníci mají email ve tvaru +420<telefonní číslo>@sms.cz.o2.com
Vodafone - Službu si musíš aktivovat v nastavení. Pak máš email ve tvaru <tvujidentifikator>@vodafonemail.cz. Návod
T-Mobile - Po aktivaci budeš mít email ve tvaru <telefonní číslo>@sms.t-mobile.cz. Návod

Tato služby jsou spíše je dopňkové. Není tedy garantovaná jejich funkčnost. Každý operátor se k nim staví trochu jinak a mají různá omezení. Typicky třeba na maximální počet doručených správ za den, kde je limit nastaven na pár stovek. Nedá se to tedy použít pokud potřebuješ SMS doručit za všech okolností a v přesném tvaru jaký chceš. Ovšem jako informační upozornění které tobě ve většině případů dojde to použitelné je.
Alphard
Profil
když jde poslat pomocí php email, jestli jde i SMS
K tomuhle bych ještě doplnil, že PHP samotné email neodesílá, jen poskytuje prostředky pro snadné předání zprávy nastavenému SMTP serveru (proto také není úplně snadné odesílat maily z localhostu). Reálným odesílatelem je potom poštovní server patřící zpravidla k hostingu, který si buď platíte, nebo ho máte zdarma za reklamu. A na tomto hostingu bývají nastavené limity na počet odeslaných mailů, pokud chcete (výrazně) víc, je třeba zaplatit si specializovanou službu na odesílání mailů.

A zkušenosti s tím mám. API jednotlivých služeb je úplně bezproblémové, implementace zabere maximálně několik hodin (i s ošetřením chyb) a cena byla tuším pod 0.50 Kč za SMS.
RastyAmateur
Profil
Keeehi a Alphard:
Děkuji moc. Neměl jsem žádné úmysly, jen jsem to chtěl vyzkoušet.

Keeehi:
K tomu O2, nemusí se to tedy nikde aktivovat, stačí prostě poslat email na +420<číslo>@sms.cz.o2.com?
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
K tomu O2, nemusí se to tedy nikde aktivovat, stačí prostě poslat email na +420<číslo>@sms.cz.o2.com?
Mělo by. U O2 už několik let nejsem a tak to nepoužívám, ale dříve to tak bylo.
RastyAmateur
Profil
Keeehi:
Děkuji, vyzkouším
Chro.
Profil
U O2 lze zasílat pomocí PHP zprávy SMS funkcí mail. Tato služba je automaticky aktivní u všech nových SIM karet a lze ji deaktivovat zavoláním na infolinku operátora. Přeposílá se pouze prvních 60 znaků, takže je vhodné nechat ve funkci mail prázdný parametr SUBJECT (do SMS zprávy se tak nepřidávájí navíc znaky S:). Jako čtvrtý parametr je nutné zadat adresu odesílatele, jinak hrozí, že se v textu zprávy objeví ta nastavená poskytovatelem hostingu, př. smsznetu@tvujposkytovatel.cz. Příklad:
mail('00420602xxxxxx@sms.cz.o2.com', '', 'text zpravy', '-f a@b.cz');
Měla by přijít SMS ve tvaru
F:a@b.cz B:text zpravy #

Za # chtěl operátor vkládat reklamy, ale nevkládá, není o to zájem.
RastyAmateur
Profil
Chro.:
Vidím, že s tím máš zkušenosti, co znamená to F a B( F:a@b.czB: --text--), já už jsem to zkoušel, posílal jsem si email normálně z googlu a přišlo to přesně tak. Ještě jsem chtěl vyzkoušet, zda-li je nějaké omezeně dlouhý řetězec. Děkuji za reakci


F by mohlo být "from" a to B?
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
F by mohlo být "from" a to B?
Řekl bych že "body", a S bude "subject"
RastyAmateur
Profil
Děkuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0