Autor Zpráva
it47
Profil
Ahojte,

ako by ste prosim co najkrajsie spravili podmienku, ktora sa ma vykonat len medzi dvoma datumami (kazdy rok), t.j.

if (datum je medzi (vratane dni) 5.1. a 12.3.) { vykonaj.... }

Ide mi skor o krasu a efektivitu.

Vopred dakujem velmi pekne.

it47
anonymníí
Profil *
it47:
Pokud jde o krásu a přehlednost, pak třeba takto:

$date = date('md');
if ($date >= '0105' && $date <= '0312') {
    // do something
}
it47
Profil
anonymníí:
Wau, zaujimavy napad :)) mohla byt tam byt aj pomlcka?

$date = date('m-d');
if ($date >= '01-05' && $date <= '03-12') {
    // do something
}

Dakujem pekne.
RastyAmateur
Profil
it47:
Obávám se že ne. V případě pomlčky by to nebylo číslo, ale řetězec => nemůžeš porovnávat, zda-li je větší.
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
Asi jsi si nevšiml, ale i v [#2] anonymníí se porovnávají řetězce. A ano, i řetězce lze potovnávat. Pokud to provádíš nad řetězci, tak porovnání se bere lexikograficky. A tudíž pomlčka tam nevadí.
RastyAmateur
Profil
Keeehi:
Tak to je pro mě novinka! Vím, že lze porovnat řetězec, když obsahuje jen číslo. Ale nevěděl jsem, že když se tam dá pomlčka, tak že se bude ignorovat (pokud jsem to správně pochopil).
anonymníí
Profil *
RastyAmateur:
Ta pomlčka se ale přeci neignoruje. Porovnává se s pomlčkou, to jsou shodné znaky, tak jedeme dál. Porovnávat dvě pomlčky je to samé, jako porovnávat dvě "a", jestli jsou stejná. Jsou. Dají se porovnávat jakékoliv řetězce, třeba 'abc' s 'xyz', nemusí být číselné.

Co jsi měl na mysli je asi to, že '2' == 2, u první dvojky dochází k přetypování. Neplatí však, že '2' === 2.

it47:
Pomlčku sis mohl sám vyzkoušet, na to ses nemusel přeci ptát. Můj zápis je kratší, ale pokud to bude s pomlčkou přehlednější, šup tam s ní.
RastyAmateur
Profil
anonymníí:
Co jsi měl na mysli je asi to, že '2' == 2, u první dvojky dochází k přetypování. Neplatí však, že '2' === 2.
Ano, toho jsem si vědom. Děkuji za vysvětlení!
it47
Profil
anonymníí:
Pomlčku sis mohl sám vyzkoušet, na to ses nemusel přeci ptát. Můj zápis je kratší, ale pokud to bude s pomlčkou přehlednější, šup tam s ní.

Ano, ja som to aj skusal, len som sa chcel uistit, ze tam nenastanu nejake ,,specialne,, pripady ;))

Inak si sikovny, klobuk dole, take to riesenie by mi nenapadlo, pri tom je to take jednoduche a krasne.

Dakujem este raz za pomoc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0