Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Dobrý den, mám na webu PHP 5,4. Moje otázka je - když přejdu na 5,6 zrychlí se načítání php souborů? Nebo to nemá vliv na rychlost?
Keeehi
Profil
Asi nemyslíš načítání nýbrž dobu jakou skript běží. A ano, určitý rozdíl tam je. řekněme v řádu procent. Mnohem výraznější zrychlení přináší nové PHP 7.

Nevím, co tvůj script provádí, ale pokud běží moc dlouho, tak nemůžeš očekávat, že nová verze přinese nějaké radikální zrychlení. Buď počítáš opravdu něco algoritmicky náročného, ale s tím už prostě nic neuděláš a nebo máš něco neefektivně napsané. Tam ti pomůže víc změna kódu na něco optimálnějšího a ne aktualizace PHP
Alphard
Profil
V podstatě každá nová verze přinese vylepšení, ale mezi 5.4 a 5.6 bych zásadní rozdíly nečekal. Jestli tady je nějaký administrátor, který se detailně zabýval benchmarky, řekne to lépe, já jsem v rychlosti našel www.lornajane.net/posts/2014/php-5-6-benchmarks a www.slideshare.net/wimg/the-why-and-how-of-moving-to-php-55-shorter (slide 21).

Výraznější zrychlení a úsporu paměti přinese PHP 7 (jak píše [#2] Keeehi, měl jsem to tady rozepsané a hledal jsem zdroje). V každém případě, PHP 5.4 je již stará nepodporovaná verze, takže update lze doporučit.
Čeluk
Profil
Keeehi:
Děkuji za vysvětlení


Alphard:
Děkuji za odkazy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0