Autor Zpráva
luma64
Profil
Zdravim, mám v kóde pri hodnotách $vydane_mnozstvo_lek_form hodnotu 200 a v $zostatok hodnotu 77 . Pri ife sa ale vyhodnotí ako pravdivá podmienka tak ako keby bol $zostatok > $vydane_mnozstvo_lek_form . V čom je pls problem. Vďaka.

if ( $vydane_mnozstvo_lek_form  < $zostatok )
{
    echo "<script type='text/javascript'>window.alert('Pokúšate sa o vydanie väčšieho množstva ako je k dispozícii, Môžte vydať max: $zostatok jednotiek!')</script>";
    exit;
}
else
{
    echo "<script type='text/javascript'>window.alert('Výdaj je povolený!')</script>";
}    

Moderátor juriad: Smazání textu příspěvku není slušné. lionel messi ti mezitím věnoval svůj čas a radu. Pokud jsi svůj problém mezitím již vyřešil, mohl jsi stručně povědět jak.
lionel messi
Profil
luma64:
Výstrel naslepo: Aký dátový typ sú porovnávané premenné? Lebo zdá sa, akoby to boli stringy, nie čísla. Viď Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Co dávat a co nedávat do uvozovek.

Ak som netrafil, poprosím o širší úryvok kódu.

Hmmm, poprosím vrátiť pôvodné znenie príspevku, ktoré medzičasom autor zmazal.
luma64
Profil
lionel messi:
Zdravim, akonahle som ulozil prispevok, tak som vyriesil. Ako ho teraz obnovim ?


Čo sa týka vyriešenia, pomýli som sa vo vyhodnocovaní a očakávaní výsledku. Správne má byť:
if ( $vydane_mnozstvo_lek_form  < $zostatok )
{
    echo "<script type='text/javascript'>window.alert('Výdaj je povolený!')</script>";
}
else
{
    echo "<script type='text/javascript'>window.alert('Pokúšate sa o vydanie väčšieho množstva ako je k dispozícii, Môžte vydať max: $zostatok jednotiek!')</script>";
    exit;
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0