Autor Zpráva
KOM
Profil *
Ahoj, opět zkouším vytvořit nějaké stránky v PHP. Na locale mi fungují, když se pokusím stránky nahrat na server, vypisuje mi to tuto chybu:
Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, null given in /data/web/virtuals/24943/virtual/www/labske_piskovce.php on line 34
Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, null given in /data/web/virtuals/24943/virtual/www/labske_piskovce.php on line 36

V kódu je na řádcích:

34: mysql_select_db($database_pripojeni_MySQL, $pripojeni_MySQL);
36: $kategorie_fotky = mysql_query($query_kategorie_fotky, $pripojeni_MySQL) or die(mysql_error());

Co presne znamena zmíněná hláška?
Martin2
Profil *
Nejsi připojený k databázi. Proměnná $pripojeni_MySQL má obsahovat resource a obsahuje null.
KOM
Profil *
díky za navedení, samozřejmě byla chyba v kódu souboru pripojeni.php S tím souvisí můj další dotaz.
Jak řešíte nacitani 2 ruznych prihlasovacich udaju? Jeden pro local kde je klasika localhost, root a zadne heslo a druhy uz pro pripojeni k databazi, ktera je ulozena u poskytovatele? Bohuzel WEDOS neumoznuje sahnuti si na tuhle DB z localu.
Ja to zatim poresil 2 soubory pripojeni.php. Da se to nejak dostat do jednoho souboru?
Joker
Profil
Těch rozdílů mezi testovacím a ostrým prostředím může být více.
Konfiguraci aplikace dejte na jedno místo, které nebudete synchronizovat mezi testovacím a ostrým prostředím.

Nebo by mohly součástí aplikace být obě konfigurace a pak přes nějaký indikátor určovat, jestli se má použít „debug“ nebo „release“ varianta.
Martin2
Profil *
Můžeš rozhodovat třeba na základě IP adresy $_SERVER['REMOTE_ADDR'], u tebe doma bude vždy 127.0.0.1 (nebo ::1 v případě IPv6).

Taky můžeš kontrolovat nějakou systémovou proměnnou (getenv), kterou máš jen u sebe doma.
KOM
Profil *
to už je na mne zbytečně složitý, mám plno jiných dotazů. vlastně když si to tak uvědomuji, nepotřebuji to. změněný soubor jsem nahral na server a už ho zřejmě více nebudu potřebovat. a na locale mi zustava, ten puvodni, takze oboje funguje. diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0