Autor Zpráva
loping
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na řešení
- mám na hostingu na gigaserveru složku se zip souborem (složka A)
- php skriptem tento zip soubor překopíruji na wedos disk do složky B (pozn. wedos disk - čisté datové úložiště u jiného poskytovatele)
- nyní potřebuji (!!!) ze složky B rozbalit tento zip soubor do složky C, která je ovšem také na wedos disku
- probém je v tom, že wedos disk je pouze úložiště, nejdou na něm spouštět skripty .. je nějaká možnost, fce, která by mi spustila php skript na rozbalování z gigaserveru a přitom ovládala data ve složce B a C na wedos disku???

ps.: musím a chci překopírovávat ZIP dokument - kopirovani po souborech neni pro mnozstvi technicky vhodne řešení

Jde to vůbec??

děkuji
loping
Keeehi
Profil
loping:
Jde to vůbec??
Nejde.
rovi
Profil
loping:
Je to trošku zavádějící. php skriptem se kopírují soubory do úložistě wedos disku, ovšem php script - jak jsem pochopil - je spouštěn z gigaserveru. Pokud je možné se připojit na ssh gigaserveru, lze připojit ftp úložiště (což wedos mají) a pak postupovat dle odpovědi ZDE

Nebo si nahrát na gigaserver net2ftp a nebo se připojit na wedos ftp a rozbalit jej ručně. Co se týče automatizace, viděl bych to následovně.
PHP FTP Connection a PHP unzip
loping
Profil
rovi:
děkuji za odpověď, ale nevím jestli jsem to úplně pochopil ..
- ano, php skriptem běžícím na gigaserveru kopíruji ZIP do wedos disku .. skrze ftp .. ssh jsem nikdy nepoužil nepoužívám, ale z dočteného vím, že by se skrze ssh mělo dát připojit k wedos disku

- úplně však nerozumím větě "Pokud je možné se připojit na ssh gigaserveru, lze připojit ftp úložiště (což wedos mají) a pak postupovat dle odpovědi ZDE" ... viz výše, myslím si, že je možné se připojit skrze ssh na wedos disk .. ??

- "nebo si nahrát na giga..." .. net2ftp běží na wedos disku - včera jsem to objevil .. ale, nerozumím, jak to zautomatizovat - net2ftp jsem pochopil, že je pěkný webový commander, ale automatizaci jsem neobjevil .. skript na rozbalení mám, ale v podstatě nevím kam jej nahrát (blog.petrknap.cz/c65-rozbalovani-zip-souboru-pomoci-php.html)

.. omlouvám se, že jsem možná trochu "natvrdlý", ale spousta věcí je pro mě v této oblasti nová
Keeehi
Profil
rovi:
pak postupovat dle odpovědi ZDE
Pokud si to připojíš jako disk a unzip spustíš na gigaserveru, tak to udělá jen to, že si ten ZIP znovu stáhne zpátky na gigaserver a soubory rozbalené soubory bude po jednom zpět nahrávat na WEDOS disk. Takže vlastně to, co v [#1] loping nechtěl.
rovi
Profil
Keeehi:
Víceméně ano, předpokládal jsem, že to nechce nahrávat ručně po souborech. Co se děje na pozadí jsem při své odpovědi nějak neřešil. :)

loping:
Přes ssh by se - jako v příkazové řádce - mohl rozbalit soubor. unzip soubor
Přes net2ftp se dají rozbalovat zip archívy.
A automatizace by spočívala ve vytvoření php skriptu a předání mu parametru třeba v $_GET
loping
Profil
wedos disk podporuje následující přístupy: FTP, rsync, SMB, SVN
- ssh dle heldpesku wedosu není podporován
gigaserver nepodporuje z toho co vím od helpdesku: rsync
FTP jsem vygooglil, že nedokáže udělat unzit (je to pouze na tranfer souborů)

.. tj. máte skušenosti se zbývajícími??
Martin2
Profil *
loping:
tj. máte skušenosti se zbývajícími??
SMB je protokol pro síťový disk a SVN je verzovací systém. Nepůjde to ani s jedním z nich.
loping
Profil
hmm .. takže asi není řešení .. sakra práce :-)
Keeehi
Profil
Jedině to tam cpát soubor po souboru.
loping
Profil
ať alespoň za sebe uzavřu toto téma .. způsob jak docílit požadovaného v úvodu jsem nedohledal. S ohledem na to, že mi šlo v podstatě o inkrementační zálohování dat na dva na sebe navzájem nezávislé poskytovatele webového prostoru, jsem se rozhodl jít následující cestou:

- jednorázově vložím z GIGASERVERU na WEDOS disk celý balík dat
- zpracoval jsem si skript, který čte na GIGASERVERU stáří souborů (tj. soubory, které jsou nové, či se změnily)
- každý den spustím výše uvedený skript a soubory, které budou mladší než je jeden den zazipuji
- ZIP nakopíruji na WEDOS disk

- pokud mi někdy "kiksnou" data na GIGASERVERU, vezmu z WEDOS disku celý úvodní balík, vč. xx kusů inkrementačních ZIP archívů .. sehraji to vše dohromady a mám v podstatě zálohu o kterou mi šlo.

Moc děkuji všem za ochotu, pomohli jste mi v podstatě rozřešit problém a vydat se jinou cestou!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0