Autor Zpráva
Coompiik
Profil
Dobrý den,
potřeboval bych v php z obrázku udělat jeho náhled, s tím že mám přesné rozměry (řekněme 400x300) s tím že by to obrázek zmenšilo, ale nezdeformovalo, řekněme že po nějakém vypočítáném zmenšení by to mělo 400*568, ale místo toho aby to obrázek smrsklo a zdeformovalo tak by to ten obrázek vycentrovalo a ořízlo.

Omlouvám že se takhle špatně vyjadřuju a že tu v podstatě pokládám objednávku, ale neznáte někdo nějakou stránku nebo nemáte náhodou někde kus kódu který by mi s tím mohl pomoct?
Předem děkuji za odpoveď.
Milan „Coompiik“ Jelínek
Taps
Profil
Zkus treba tento navod crazydog.cz/blog/php-scripty/zmensovani-obrazku-pri-uploadu-v-php
Nebo zkus pouzit tridu z nette doc.nette.org/cs/2.3/images
Keeehi
Profil
To je celkem jednoduché. Po zmenšení si akorát spočítáš odstup od horního okraje a vykopíruješ si jen tu potřebnou část.
Odstup zjistíš (568-300)/2=134

$dest = imagecreatetruecolor(400, 300);
imagecopy($dest, $zmensenyNeoriznutyObrazek, 0, 0, 0, $odstup, 400, 300);
Coompiik
Profil
Taps:
Děkuji moc!
Myslím že tam je vše co potřebuju vědět a možná ještě víc! Opravdu moc děkuji!


Keeehi:
Díky moc. Tapsovo odkazy jsou dobrý že je tam to GD hodně popsaný a já se ho chci naučit víc nž jen základy co umim teď, ale rozhodně mi to přiblížilo o co tu jde. Znovu děkuji moc
Keeehi
Profil
Coompiik:
Ten první je jen o zmenšení obrázku při zachování poměru stran, ovšem chybí mu následný ořez. Ten jsem tedy v nástřelu popsal.
Druhý odkaz se týká používání knihovny pro práci s obrázky, která zapouzdřuje funkce pracující se suťovými obrazovými daty. Pokud je knihovna schopná všeho co potřebuješ a jde ti jen o využití funkčnosti, pak je to dobrá volba. Pokud je ale tvým cílem poznat GD funkce, pak ti moc nepomůže. Jedině tak její zdrojový kód.
Coompiik
Profil
Keeehi:
Dobře tedy, opravdu moc děkuji za radu, rozhodně se z ní zítra budu orientovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0