Autor Zpráva
error414
Profil
Cau zase maly problem, na mem hostigu je zapnuty save-mod, kdyz chci vytvorit adresar, tak se sece vytvori s malymi pravy. Nevi nekdo jak to obejit. Potreboval bych prava zapisu pro skupinu.
error414
Profil
tak jsem prisel na to ze kdyz vytvarim adresar tak ho vytvari uzivatel s GIDem 81, a kdyz chci do neho zapsat tak pod uzivatlem 17856. Vubec to nechapu. Nedovoli zapis ani kdyz nastavim prava ma 0777.

Linux je nic
Hugo
Profil
error414

Ten uživatel s GID 81 bude asi apache. Napiš správci ať s tím něco udělá. Já jsem měl podobné problémy u jednoho hostingu a pár mailů to spravilo.

BTW
Toto nemá nic společného s linuxem. Je to jen o tom jak správce nastaví server.
error414
Profil
Hugo
Pekne me to to stve jak me vytvoreni adresare priradit nekomu jinemu. Jinak vse se deje pod GIDem 17856.
Jdu na jiny hosting, toto byl zadarmo, tam se aspon budu moct rozcilovat.

Nevis proc kdyz nastavim prava 0777 tak porad nemohu zapisovat? Ja myslel ze to sou plna prava adresare.

BTW: byl jsem jen rozlobnej uz se stim peru 8hidn a nic.
Hugo
Profil
error414

Adresář vytvoří apache (ten může být v jiné skupině než ty), o tom jaké bude mít práva rozhoduje nastavení systému.

Pokud do adresáře nemůžeš zapisovat ani po změně práv, tak zkus ještě změnit vlastníka. Ale imho nejlepší bude napsat správci.
WertriK
Profil *
pisu to jiz po nekolikate, adresare vytvarejte pomoci ftp funkci....

prave horni policko, text : ftp_mkdir


http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=16 007
Hugo
Profil
WertriK

Na spoustě serverů jsou ftp funkce zakázány, takže ti to taky moc nepomůže.
error414-
Profil *
Hugo
nelogice, prava 0777 znamenaji vsechno vsem tudiz na vlastnikovi nezalezi, 2 pokud apache vytvori adresar
tak ano je vlastnik ale stejny apache pak do to adresare zapisuje ale pod jinym GID proc?
Hugo
Profil
error414-

Ale ty jsi psal, že do toho adresáře chceš zapisovat jako jiný uživatel.
error414-
Profil *
Hugo
ne ja potrebuji vytvorit adresar a pak do neho zapsat, tudiz to dela stejny proces.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0