Autor Zpráva
ZbySTr
Profil *
Zdravím,
potřeboval bych se poradit s následujícím problémem.

mám vytvořený script na ověřování HMAC. Vytvoření 'hash' hodnoty k odesílaným parametrům ..... posleze je porovná .... pokud nikdo nic v URL nezměnil ... tzn. parametry se rovnají hodnotě hash, skript pokračuje ...

mno co se týká vytvoření paramatru za href v odkazu není problém ....

na co ale nemůžu přijít je, jak to udělat pro formůlář...


<form method=GET>
<input type='text' name='testtext' />
<input type='submit' name='send' value='send'/>
<input type='hidden' name='hash' value='script na vytvoření hash hodnoty'>
<form>



Tak nějak bych si to představoval, ale netuším, jak jak získat tu hodnotu z testname dříve než se pošle. Myslím si, že by to šlo udělat v JS a to včetně hashovací funkce, ale nechci tam JS cpát ...

Je možné, že to dělám uplně špatně a je nějaké lepší řešení.

Doufám, že jsem to popsal nějak srozumitelně

Díky za každý názor

ZbySTr
Hugo
Profil
Moc tomu nerozumím, ale možná chceš tohle
<input type='hidden' name='hash' value='<?php
print $hash;
?>'>
23k
Profil
Presne jak pise pan Hugo
printf
Profil
Pokud to chápu, tak jde spíš o hash hodnot vyplněných ve formuláři uživatelem. Čili javascriptem spočítat hash a pak ho poslat spolu s vyplněnými hodnotami na server. Bez js to asi nepůjde, protože je to takové dost nestandardní, ověřovat si správnost hodnot odeslaných na server. To je proto aby hodnoty někdo cestou nepozměnil? Co když ale pozmění i hash s využitím toho js, který odchytil předtím.

Abych to tedy doplnil, zkusil bych skript na hash volat při události "onsubmit" formuláře a výsledkem by bylo upravení value některého skrytého pole - to by mělo jít. Celkově, nebylo by lepší použít metodu post?
ZbySTr
Profil *
nee to jsem vůbec nemyslel .....

výslekek by měl být takový :

okno URL: www.nejakejserver.com/index.php?testtext=20&hash=04h8h5d4s6j.....
hodnota hash = hodnotě testtext ......

mám ten daný formulář a z něho, respektive z value testtextu udělat hash hodnotu, a ta by se odeslala jako hash (input hide) ....

čistě teoreticky by to vypadalo takto : <input type='hidden' name='hash' value='<?php CreateHash(a tady by byla ta hodnota z testtext);?>'/>

ok vím, že to co jsem napsal je blbost .... tak to nejde a ani jít nemůžu .....

potřeboval bych oradit jak na to .......

potřebuji prostě zakodovat odesílané hodnoty z formuláře .... aby se mi v URL řádku buˇd objevovali jak zakodovane, tak nezakodované, s tím, že by se porovnali, a nebo jenom zakodované .... v tom je ten můj problém......

nevím, zda je to vůbec možné ....

díky
Hugo
Profil
ZbySTr

Jedině pomocí JS, ale no to se nikdy nemůžeš spolehnout. Je nějaký zvláštní důvod proč to potřebuješ takto řešit. Pokud se bojíš, že někdo změní ty data po cestě, tak ti js moc nepomůže, protože si ho může taky odchytit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0