Autor Zpráva
robbie
Profil *
Ahoj, chci se optat velice laicky, jsem samouk, nestudoval jsem programování na VŠ a proto se takto ptám. Na co se soustředit při učení php, kudy se ubírat, co jsou oblíbené trendy, či zda existuje nějaká kniha , která by mě dokázala připravit na nejpoužívanější techniky PHP. Abych se tímto jazykem mohl případně jednou živit. Děkuji moc za případné vodítko, nechci zbytečně tápat ve věcech, které se případně vůbec nevyužijí.
Zechy
Profil
Tradiční bývá OOP s nějakým frameworkem, v Čechách nejčastěji Nette, občas vídám nabídky na Symfony nebo Laravel.

Tudíž se ubírat směrem, abys chápal objektové programování, v něm pro PHP MVC model a naučil se pracovat s nějakým frameworkem. A pokud začínáš, tak se vyhnout rozšíření MySQL, ale rovnou se naučit pracovat třeba s MySQLi nebo nějákou DB vrstvou, např. dibi.

A taky ještě záleží, jestli s programováním začínáš úplně nebo už máš něco málo za sebou, protože pokud úplně od píky, tak bych se zprvu nezatěžoval objekty, ale pochopil hlavně základy. Pak až se můžeš pustit dál.
Jan Tvrdík
Profil
robbie:
Dobrý rozhled poskytuje taky web www.phptherightway.com

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0