Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Zdravím,

zrovna jsem tady v diskusi četl něco o MVC modelu (zdroj). Chtěl bych se zeptat, co to je? Zadal jsem to do googlu, koukl na pár odkazů a moc to nechápu. Mám jistý typ, ale docela se bojím ho sem dát, protože bych byl asi úúúplně vedle...

Díky, RA
Zechy
Profil
Jedná se o Model-View-Controller.

Tady o aplikační model, kdy existuje vrstva tzv. Controller, která řídí a zpracová požadavky uživatele, model data pro uživatele načítá a View tyto data vypisuje.

Tudíž např. pro hlavní stránku seznam.cz může existovat tzv. homepageController, který pro výchozí stránku - tedy tu, kde uživatel vidí články z novinky.cz, super.cz, atd... - řekne modelu, načti mi data pro tyhle stránky, tudíž model se odkáže na databázi a načte data, které přes controller předá View, tedy pohledu, který zařídí jejich vypsání v takovém formátu, v jakém je uživatel na hlavní stránce seznamu vidí.
RastyAmateur
Profil
Zechy:
Mohu to chápat tak, že si to tu složku s webem rozvrhnu na index, kam vše naincluduji, jeden soubor, kde budu určovat kde se co vypíše a druhý soubor, kdy budu určovat všechny potřebné funkce a podobně? (+ složka s šablonami)
Taps
Profil
Ke studiu doc.nette.org/cs/0.9/model-view-presenter
RastyAmateur
Profil
Taps:
Top článek, děkuji. Už je mi to jasné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0