Autor Zpráva
Lukáš66666
Profil
Zdravím, mám takový problém. Jde o to že mám na webu vytvořený pdf soubor a ten si bude moct stáhnout více lidí. Jenže bych potřeboval zjistit zda je možné za pomocí php vložit do tohoto souboru nějakou poznámku (jako text), která nebude viditelná ale bude viditelná pouze pokud si tento soubor otevřu jako prostý text.
Ta poznámka by měla obsahovat například informaci (Tento soubor byl stažen dne X v X hodin + email toho kdo to stáhnul).
Je toho možné nějak docílit?
Lukáš66666
Profil
Tak jsem možná našel řešení toho čeho chci dosáhnout a to tak že si ten soubor otevřu a vložím do něj tu poznámku takto:

%Text který chci vložit.

Akorát teda by se mi hodilo nějaké jednoduché řešení jak docílit toho abych text mohl vložit až na druhý řádek v textu.
Alphard
Profil
Specifikaci pdf neznám, % uvozuje komentář? Pokud ano, neměl by být problém ho v php umístit kamkoliv (i když nejjednodušší je to na konci nebo začátku). Jak to děláte ted?
Nejjednodušší postup by asi byl najít první odřádkování (strpos) a sestavit nový řetězec z první části zdroje (substr), vašeho komentáře a zbytku zdroje.
Lukáš66666
Profil
Alphard:
Díky za odpověď, ale už jsem to vyřešil tím vložením na konec souboru a výsledek otestoval na několika zařízeních a zdá se že se to všude zobrazuje bez problému.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0