Autor Zpráva
tester
Profil *
Když vytvářím třídu občas se stane že např. v konstruktoru nastavím vlastnost, která nebyla předem deklarována. Podobně s proměnnými. Mám např. proměnnou která nebyla nastavena a strčím ji do podmínky if. Jak to nastavit aby mi to hodilo upozornění? Mám tam toto:

error_reporting = E_ALL & ~ E_NOTICE | E_STRICT

A ještě k tomu přidám dotaz - v php není možné předem deklarovat metody? Kromě abstraktních metod. Jsem zvyklý z C/C++ že seznam funkcí i s argumenty je nadeklarován samostatně, takže je to celkově přehlednější, ale v PHP mi to nefunguje a dostanu hlášku že mi tam schází tělo. Přitom metodu mám deklarovanou o kus níže.
Martin2
Profil *
tester:
Nepíšeš, jakou máš verzi PHP, v aktuálních verzích stačí E_ALL. Ve starších E_ALL | E_STRICT. Viz dokumentaci.

v php není možné předem deklarovat metody?
Ne. Ostatně k čemu by to bylo dobré? Tuto céčkovou libůstku jsem nikdy moc nechápal. I ten nejstupidnější editor ti bude umět zobrazit outline metod objektu v nějakém stromu.
tester
Profil *
Nebo když zadám print_r($_SESSIONS); místo print_r($_SESSION); tak mi to nenapíše že objekt neexistuje...


Verzi mám 5.2.0 aktualizovat se chystám až později
Martin2
Profil *
tester:
Verzi mám 5.2.0
Bizarní. To je 10 let (!) stará verze. Její podpora skončila před šesti lety. Postrádá jmenné prostory a mysqlnd. Prakticky v ní už nefunguje odhadem 90% současných knihoven. V tomto opravdu něco vytváříš? Naprosté šílenství.
tester
Profil *
Martin2:
Nač ten útok? Nainstaloval jsem si starou verzi abych mohl pracovat se starými tabulkami. Myslím svoje důvody opravdu vysvětlovat nemusím. Naznačil jsem v příspěvku že budu instalovat novější verzi až na to bude čas ale toto je čistě moje věc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0