Autor Zpráva
visionic
Profil *
Ciste jen teoreticky.

1.Generovani kalendare
Dneska se da najit spousty hotových řešení na internetu a při trošce přemýšlení toto generování zvládnu i sám.

2.Umožnit kliku na termíny (od-do)
Pomocí jquery click, checknu skrytý checkbox s údaji datumu a nebo pokud je checknutý, tak ho unchecknu. Umístění tlačítka rezervovat, které odkáže na formulář pro ostatní info a samozřejmě v něm budou údaje start termínu a konec termínu. (tohle bych zvládnul naprogramovat)

3.Ošetření
Dále bych měl ošetřit, aby ta rezervace nešla přes rezorvované termíny:
Volné termíny: 1.4.2016, 2., 3., 6., 7.
Zabrané termíny: 4.4.2016, 5.4.2016
Zde mám problém, nevím jak to ošetřit, aby člověk nemohl rezervaci uskutečnit pokud má na kliknuté termíny 1. ,2. , 3. , aby v tuto chvíli nemohl už nakliknout ty zbylé, aby to nešlo přes stávající rezervaci. (poradí někdo?) Samozřejmě při odeslání formuláře to umím checknout pomocí php, ale potřeboval bych to rovnou zknotrolovat at uz logikou jquery a nebo ajaxem nějak.

4. Výpis statusu rezervací
V mysql mám vytvořenou tabulku a v ní dva sloupce s rezervovanýma termínama (1.start rezervace (date) a 2.konec rezervace (date).).
Takže při generování bodu 1, potřebuju, aby když narazí na termín od - do, aby ho generoval jako rezervován. (tady v tom si moc rady nevím, jen mě napadá, že každý řádek v mysql udělá výpis do pole array termíny od - do a doplní mu zbylé termíny, co jsou v rozmezí a přidám podmínku u generování, pokud se datum nachází v array, tak udělá rezervaci červenou a disabluje checkboxy.)

Takže spíše jde o body 3 a 4, které jsou mi nejasné. Opět mi nejde o hotové řešení, vypisování dlouhých kódů, které za mě někdo napíše, ale jde spíše o to, logicky mi poradit jak na to a popřípadě poslat odkaz na nějakou fci, kteoru bych musel použít a já si vše načtu.

Děkuji za pozornost.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0