Autor Zpráva
Mozkomor05
Profil
Zdravím,

vytvořil jsem si anketu. Jenomže aby si někdo vybral odpověď musí kliknout na radio a stisknout tlačítko hlasovat. Mohl by mi někdo poradit jak mám kód upravit, aby se odeslal hlas kliknutím na odpověď? Děkuji. Kód ankety naleznete zde.
juriad
Profil
Použij <label>: Živá ukázka
Mozkomor05
Profil
Jo to v tom kódu mám. Špatně jsem to popsal tohle jsem nemyslel. Myslel jsem že když se klikne na text hned se započítá hlas. Něco podobného jako to mají ankety od vsevjednom.cz. Chci zrušit radio a tlačítko hlasuj.
xaverista
Profil
Mozkomor05:
Použil bych ajax, a pomocí JS bych zachytil událost kliknutí na radio button a hlas započítal
Mozkomor05
Profil
xaverista:
Jo to zkusím. Mohl bys mi s tím pomoct, protože přesně nevím jak to mám udělat. Díky
xaverista
Profil
Můžeš to ještě udělat jednodušeji prřes odkaz.

<a href="?id_odpoved=1">Odpoved 1</a>

a poté to pomocí PHP zachytit

if($_GET['id_odpoved']){
  $id = (int)$_GET['id_odpoved'];
  //zde bude kód pro ověřování správností odpovědí, vkládání do DB a ověřování, zda už náhodou uživatel nehlasoval
}
Mozkomor05
Profil
Díky, to je přesně ono.
Kajman
Profil
Ale při tomto řešení očekávejte hodně hlasů od robotů.
visionic
Profil *
xaverista. Takhle to nedělej.

I kdyz to zni mozna hloupe udelej click funkci a ajax nebo odesilej postem. To znamena ze udelas submity priklad nize (doporucuji vsak ajax s jquery).

<form><input type="hidden" name="anketa" value="1"><input type="submit" value="zde bude odpoved anekty"></form>
<form><input type="hidden" name="anketa" value="2"><input type="submit" value="zde bude odpoved anekty"></form>
<form><input type="hidden" name="anketa" value="3"><input type="submit" value="zde bude odpoved anekty"></form>

nezapomen nastylovat aby to nevypadalo jako tlacitko, ale klikaci cele pole v css ti pomuze "cursor:pointer;". A hodnotu ber pomocí $_POST[anketa]
+doporucuji ukladat ip adresu hlasovani, aby nemohla jedna ip adresa 2x a mozna bych to osetril i CAPTCHOU (ale to pro uzivatele muze byt dost otravne)

AJAX a JQUERY (jakmile pochopis princip, tak je to uplne jednoduche, googli priklady AJAX JQUERY FORM):
api.jquery.com
Mozkomor05
Profil
visionic:
Dnes jsem zjistil, že mi kód od xaveristy funguje jen příležitostně (nědky jo, někdy ne, kvůli tomu, že můj kód funguje pouze s metodou post). Zkusil jsem kód od visionic, a když jsem ho změnil na metodu POST tak funguje přesně tak, jak jsem si představival. Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0