Autor Zpráva
Pata
Profil *
Dobrý den,

zajímalo by mě, jak lze odeslat z jednoho formuláře data do databáze na daném serveru(webostingu) a file data na druhý server(webhosting).

Je to vůbec možné ?

Díky
visionic
Profil *
Je to možné. Připojíte druhou mysql z druheho serveru k prvnímu. Pokud by jste chtěl nahrát soubor do adresáře na jiný web, tak ten web(na který chcete nahrát soubor) musí mít již formulář s uploadem a lze vyvolat a odeslat soubor z jiného webu (nejsem si, ale stoprocentně jistý).
Pata
Profil *
No jde mi o to jen odeslat data na druhý server, například jen obrázky a textové data uložit na prvním serveru
visionic
Profil *
No pokud chces textova data ulozit na druhy server do mysql, tak v tom nevidim zadny problem. Udelej spojeni z mysql druheho serveru (coz host nebude localhost, ale nejaka ip adresa). Navazes spojeni, ulozis data a je to, na druhem serveru si je uz pomoci mysql vypises. Nebo použít jednu mysql pro dva weby? Naznám cel problém, ale použít jednu mysql by bylo možná lepší ne?
TomášK
Profil
Formulář při odeslání vygeneruje jeden požadavek na server. Pokud chceš rozdělit soubor a data, můžeš to řešit buď až na serveru, nebo na klientovi pomocí javascriptu nahradit výchozí chování formuláře - poslat dva požadavky, jeden se souborem, druhý s daty, každý jinam.
Pata
Profil *
visionic, TomášK:

To by bylo idealni, jen nevim jak ten formulář rozdělit, nebo spiš file data oddělit a poslat je jinam..
TomášK
Profil
Při odeslání formuláře se vyvolá událost submit, kterou jde odchytit a nadefinovat, co se má dít, viz api.jquery.com/submit. Odeslat data pak přes ajax, viz api.jquery.com/jQuery.post, možná se bude hodit i stackoverflow.com/questions/5392344/sending-multipart-formdata-with-jquery-ajax.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0