Autor Zpráva
smiesek
Profil
Nedaří se mi najít nic, podle čeho bych se mohla chytnout a jak vytvořit odesílání události na e-mail.

Myšlenka je taková, že mám:
tabulku - udalost

která obsahuje sloupce - nazev, detail, datum

Jak nyní napsat script se dvěma požadavky, pro automatické odeslání dat z této tabulky:
a) např. 3 dny před datem události
b) v den události

Výběr dat z tabulky mi problém dělat nebude, spíše ten script, který to "pošle" dle kritérií a) nebo b) na vybrané e-mailové adresy.

Případně pokud máte nápad na jiné řešení, jde mi o to, že ne každý pravidelně by sledoval stránky, kde se události budou zobrazovat a abych já ručně odesílala e-maily o blížících se událostí je taky blbost :-)
nodo
Profil
smiesek:
Ak tvoj webhosting podporuje službu Cron (slúži na opakujúce spustenie skriptu v určitom čase), tak je to jednoduché. Nastavíš frekvenciu opakovania, vycucneš údaje z tabulky a ak je zhoda, pošleš na mail. Samozrejme bez programovania to nepojde...
smiesek
Profil
nodo:
Samozrejme bez programovania to nepojde

děkuju pokusím se naprogramovat a pak dám na prokonzultaci, jestli je to tímto způsobem nejpřijatelnější řešení.

S cronem se taky seznamuju v jiném tématu a ráda bych to pak propojila a snad tím i získala s propojením nějaké základy pro cron :-)

Děkuju za Váš čas.
smiesek
Profil
Ještě bych ráda navázala na dotaz, pokud bych chtěla do souboru php napsat fukci pro odesílání dat na e-mail, třeba něco jako je kontaktní formulář, ale s tou podmínkou, kdy to nebude podmíněno kliknutím na button, ale pokud se bude datum rovnat vybranému datu, tak jaký to bude mít dopad a následky?

A) odešle se opravdu pouze za ten den pouze jednou e-mail, jakmile nastane shoda
B) bude se odesílat neustále e-mail, dokud bude shoda data

Mou představou je tuto akci vyvolat prostřednictvím podmínky if.

Nebo to řešit úplně zcela jinak?
Keeehi
Profil
Pokud se ten script spustí vícekrát za den, pak to bude možnost B.

V takovém případě je třeba informaci o odeslání emailu někam uložit. Nejlépe do databáze.
smiesek
Profil
právě jestli podmínkou if při shodě datumu, aby se odeslal e-mail, lze nějak i ošetřit, aby se to odeslalo pouze jednou za den, tak byl myšlený můj dotaz
Keeehi
Profil
Bez uložení takové informace ne. Tak byla myšlena moje odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0