Autor Zpráva
piiiiiiiip
Profil
Ahoj. Učil jsem se o MVC, podle nějakého tutoriálu(je to už dlouho co jsem ho dělal a nevzpomenu si kde jsem k němu přišel). Pak jsem na to už ale neměl až do tet čas tak jsem si s tím systémem začal trohu pohrávat, upravovat ho apod. abych si osvěžil ty základy. Když jsem chtěl předělat login aby se mi formulář (a vlastně i cokoliv jiného) zobrazoval na všech podstránkách místo jen jedné (šablona loginu) jsem si uvědomil že vůbec nemám tušení jak na to. Zkoušel jsem to googlovat ale nepoštestilo se. Nevíte jak bych měl postupovat dál?
Jzikes
Profil
Ahoj,
zkus si projít tento tutoriál: www.itnetwork.cz/php/mvc/objektovy-mvc-redakcni-system-v-php-popis-architektury - tam máš vše vysvětlené + je tam i nějaký jednoduchý administrační systém krok po kroku..
Snad ti to pomůže.. :)


Jakmile tomu budeš rozumět, zkusil bych nějaký framework..
piiiiiiiip
Profil
Koukám že je tam ale polovina těch článků placená a důvod proč mám najednou dost času abych se mohl zase věnovat programování je že jsem přišel o práci a tak nechci zbytečně utrácet. Nevíš prosím tě ještě o nějakém neplaceném?
Dan Charousek
Profil
Jestli není angličtina problém, tak doporučuji www.youtube.com/watch?v=Aw28-krO7ZM
Je to relativně starý tutorial, ale jsem přesvědčen o tom, že myšlenku OOP předává víc než srozumitelně. Ačkoli si myslím, že znát podstatu toho, jak věci fungují je víc než ku prospěchu, můžeš se s klidným svědomím pustit do učení nějakého frameworku, ke kterému by ses zcela jistě v budoucnu tak či tak dopracoval, protože bys musel vynalézat kolo. Za mě Laravel, ale nebál bych se ani Nette nebo Symfony.
piiiiiiiip
Profil
Dan Charousek:
Tak já si ještě zkouknu ty videa a vrhnu se asi na Nette.
Děkuji za radu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0