Autor Zpráva
php_beginner
Profil *
Prosím o pomoc! :o)

Na své php stránce mám formulář obsahující 2 textová pole - do těch se zadává čiselná hodnota, a 2 vysouvací seznamy - v těch se vybere veličina, kterou zadáváte do 1. a 2. textového pole.
S pomocí těchto 2 zadaných veličin se májí dopočítat ještě další dvě, a to vše se má uložit do testového souboru. (=> takže mi to musí rozpoznat, které veličiny jsem zadal a přiřadit jim to číselnou hodnotu a další dopočítat na základě těch zadaných).

A problém mi nastává, když definuji podmínky pro výpočet proměnných. Vypadá to, jakoby podmínky nebyly vůbec vyhodnoceny a výpočet proběhl podle naposledy definované podmínky.
Tady je vzorek funkce která to má dopočítávat, je napsaná v <head> v JavaScriptu, a je spouštěna přes tlačítko typu submit příkazem onClick:

function vypocet(formular)
{
if(formular.typveliciny1.selectedIndex==1 && formular.typveliciny2.selectedIndex==2)
{
<? tady je co se má provést ?>
}
else if(formular.typveliciny1.selectedIndex==2 && formular.typveliciny2.selectedIndex==1)
{
<? tady je co se má provést ?>
}
else if(formular.typveliciny1.selectedIndex==1 && formular.typveliciny2.selectedIndex==3)
{
<? tady je co se má provést ?>
}
else if(formular.typveliciny1.selectedIndex==3 && formular.typveliciny2.selectedIndex==1)
{
<? tady je co se má provést ?>
} else if(formular.typveliciny1.selectedIndex==2 && formular.typveliciny2.selectedIndex==3)
{
<? tady je co se má provést ?>
}
else if(formular.typveliciny1.selectedIndex==3 && formular.typveliciny2.selectedIndex==2)
{
<? tady je co se má provést ?> /* nehledě na to, co zadám, tak mi to vypočítá všechno až podle této poslední podmínky - jakoby došlo k přiřazení hodnot k veličinám a jejich výpočtu podle vztahů ve všech předchozích if-else if... a tato poslední to tedy naposledy vše přepsala */
}
}

Skutečně nevím v čem by mohl být problém, zkusil jsem už několik způsobů jak to udělat jinak, ale vždy tento stejný problém.
Prosím pomozte někdo. Popřípadě poraďte jak to napsat rovnou v php namísto kombinace Javascriptu a PHP. Děkuji.
gaminn
Profil *
To sem tak trochu nepatří, nemyslíš?

Doporučil bych si při zavolání funkce nechat vypsat (pomocí alert()), jaké hodnoty jaké objekty obsahují a podle toho se přizpůsobit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0