Autor Zpráva
Graffjam
Profil
Zdravím,

v mém eshopu bych potřeboval nahradit nebo spíše odstranit určitou frázi v nadpisu produktu. Konkrétně se jedno o frázi "- originál z Německa" jako je to například zde: www.nemeckyeshop.cz/napoje/nestle-caro-original-200-g .

Zkoušel jsem si různé pohrávat se "str-replace", ale zatím však bez úspěchu. PHP zase tolik nerozumím.

Jde mi o to, že tato fráze se v systému eshopu zadává jako doplněk k názvu a ve srovnávačích zboží může znamenat výhodu. Já však potřebuji, aby se tento doplněk k názvu zobrazoval pouze ve srovnávačích a ne přímo v eshopu.

Budu moc rád za veškeré rady. Díky
Lonanek
Profil
Graffjam:
Zkoušel jsem si různé pohrávat se "str-replace", ale zatím však bez úspěchu.
Předpokládám, že nemáte nastaveno interní kódování pro práci s řetězci, mb_internal_encoding. Na webu používáte kódování UTF-8, mb_internal_encoding("UTF-8").
Michales
Profil
Graffjam:
Něco jako toto:?
$Title = "Nestle Caro Original 200 g - originál z Německa";
    echo(str_replace(" - originál z Německa","",$Title));
Chro.
Profil
Co se týče typografie, na stránce uvedene v [#1] je nesprávně použit spojovník ve "- originál z Německa", správně má být pomlčka. Jako první parametr funkce str_replace by tedy bylo vhodné použít pole s verzemi pro aspoň krátkou ‒ a dlouhou — pomlčku, spojovník - a mínus −. Pokud vkládání zboží do databáze e-shopu provádí více lidí, není záruka, že všichni budou psát dle typografických pravidel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0