Autor Zpráva
pinlop
Profil
Zdravím,
řeším otázku:
Mám stránku, kde se uživatel zaregistruje a kde může vložit svůj inzerát, článek, zkrátka nějaký text.
K tomu co on tam vloží potřebuji tvořit statistiky. Když se tato stránka zobrazí, uloží se mi datum, kdy bylo od nějakého náhodného uživatele na registrovaného článek, inzerát kliknuto. Z těchto dat poté chci tvořit měsíční statistiku a vkládat ji do grafu.
Registrovaný uživatel si pak ke každému měsíci může nechat zobrazit graf, ve které bude ukázáno měsíční statistika kliknutí.

Nynější plán je takový, že bych to ukládal do souboru .txt.
Řeším ale otázku zabezpečení. Jaké práva, nebo kam/jak tyto data ukládat, aby je nikdo nemohl přepisovat? A po stránce zabezpečení byli nedotknutelné? Na stránce budou tyto statistiky důležité, nikdo je nesmí měnit.

Děkuji
Keeehi
Profil
Použij databázi. Je to vhodnější.
pinlop
Profil
V případě, že budu velký optimista a bude zde například 10 000 uživatelů, kteří vloží třeba každý 100 příspěvků. Každý příspěvek bude zobrazen měsíčně například 5000x.
10000x100x5000. To máme 5 000 000 000 záznamů za měsíc. Zvládne to databáze?
Přišlo mi přijatelnější to udělat přes složky.

složka id uživatele --->> složka id příspěvku --->> .txt- zde vkládat data kliknutí.

nemuselo by se procházet tolik záznamů.
Nebo jak se toto řeší přes databázi?
Fisir
Profil
Reaguji na pinlopa:
Přišlo mi přijatelnější to udělat přes složky.
Tak to jsi naprosto vedle, na takováhle data je určená databáze. Ukládání takového množství záznamů na disk by nejspíše položilo filesystém.

Nebo jak se toto řeší přes databázi?
Vytvoříš si tabulku zobrazeni se sloupci datum a prispevek. Do ní při každém zobrazení příspěvku uložíš timestamp, kdy k zobrazení došlo a ID zobrazeného příspěvku. Případně můžeš přidat další sloupce pro logování IP adresy a podobně.

Ještě dodám, že by bylo dobré nějak rozlišit roboty (a uživatele, kteří neustále obnovují stránku s příspěvkem, aby si tak zvýšili pozici ve statistice) a jejich zobrazení ignorovat.
pinlop
Profil
Děkuji,
obnovení stránky řeším pomocí session.
při načtení stránky dojde k uložení jednoho záznamu a vložení datumu do session s názvem příspěvku. V případě, že se stránka obnoví, nejdříve podmínka zjistí, zda session existuje, když existuje, zjistí, zda datum souhlasím s dnešním. pokud ano, nic se neděje, pokud ne, uloží další záznam.

Dá se to takto řešit?
Jak rozeznat roboty?

Děkuji
Keeehi
Profil
pinlop:
Jak rozeznat roboty?
Buď ti to o sobě řeknou (pošlou tu informaci v user agentovi), nebo to budeš detekovat podle chování. To je však o několik řádů složitější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0